MENU
klinika
"La Repubblica": Koha për t'u bërë miq

Ballkani/ Tërmeti bashkon ish-armiqtë

Tronditja ndihet në Tiranë

Ballkani në ujëra jo të sigurta, një tërmet godet Bosnjen

Tërmet në Bosnjë, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë Në orën 10:19 në Tiranë janë ndjerë...

Ruajtja e identitetit kombëtar

Hapet Konsullata e Përgjithshme në Ulqin

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë, me nismë të Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme,...

Çfarë parashikohet për flamurin shqiptar?

Mali i Zi miraton Ligjin për simbolet kombëtare

Qeveria e Malit të Zi ka miratua sot projekt-Ligjin për Simbolet Kombëtare i hartuar nga...

60-vjeçari nga Tuzi

Drejtonte rrjetin botëror, kapet “Mbreti i kokainës”

Mediet zvicerane shkruajnë se është arrestuar “bosi i madh” i kokainës, që drejtonte rrjetin botëror...

Kontrata për blerjen e armëve

Armatoset në heshtje Malit i Zi

Mali i Zi është duke rritur gradualisht buxhetin e tij për nevojat ushtarake dhe po...

Bombardimi dhe pasojat

Si u dorëzua qyteti i Tivarit?

Ndërkohë bombardimi i Tivarit nuk kishte të ndalur ku pasojat ishin të mëdha në objekte...

Deklarata e të dërguarit të BE-së e OKB-së

Nga veto e Macron rrezikohet edhe Serbia me Malin e Zi

Agjencia e lajmeve Tanjug, shkruan se ish-kryeministri suedez Carl Bildt, disa herë i dërguar special...

'Sinjali i keq'

Negociatat/ Kryeministri malazez: Mesazh negativ për rajonin

Kryeministri i Malit të Zi, Dusko Markoviç ka paralajmëruar në një intervistë për Associated Press...

Dënime për flamuj

“Mollë sherri”, probleme me simbolet kombëtare në Mal të Zi

Përdorimi i simboleve etnike në Mal të Zi është shndërruar në mollë sherri mes autoriteteve...

Nga REL

Kabineti i Gjukanoviçit s’i komenton deklaratat e Irinejit

Kabineti i presidentit të Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, tha se nuk do t’i komentojë...

Por a e shmangu Shqipërinë?

Mike Pompeo viziton M. Veriut dhe Malin e Zi

Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo, do të bëjë vizitë zyrtare në...