MENU
klinika
Mohimi i gjenocidit në Srebrenicë

REL: Krizë në Mal të Zi

"Nëse 23 milion britanikë mund të vaksinohen...”

Dritan Abazoviç vaksinohet kundër Covid-19

Sot, zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç mori vaksinën kundër COVID-19, AstraZeneca. Abazoviç tha...

Reagon ndaj deklaratës së ministrit të Drejtësisë

Dritan Abazoviç: Në Srebrenicë ka ndodhur gjenocid!

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq i ka reaguar ashpër deklaratës së ministrit të...

Podgorica i kërkon ndihmë BE-së

Kina mund të çojë në falimentimin e Malit të Zi si shtet

Mali i Zi i ka kërkuar sot Bashkimit Europian ta “shpëtojë” nga Kina, pavarësisht lidhjeve...

Zv.kryeministri shqiptar i Malit të Zi jep lajmin

“Më 31 mars BE furnizon vendin me vaksina anti-Covid”

Zëvëndëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka paralajmëruar se më 31 mars vendi do...

Vizita në Parlamentin Evropian

Abazoviç: S’jemi qeveri ‘pro-ruse’ duam integrimin evropian

Vizita e zëvendëskryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviç në Parlamentin Evropian nuk kaloi pa deklarata...

Metodologjia e re aplikohet ndaj shteteve që...

Serbisë dhe Malit të Zi u ofrohet rrugë më e shkurtër për në BE

Në Bashkimin Evropian janë duke vazhduar përgatitjet që Mali i Zi dhe Serbia të përfshihen...

Mal i Zi/ Çfarë shkruan Deutsche Welle?

Zgjedhjet lokale, ndikim thelbësor për pozitën dhe opozitën

Partia Demokratike e Socialistëve e Millo Gjukanoviqit mori mjaft vota në zgjedhjet lokale në Nikshiq,...

Ngjarka e bujshme

Mali i Zi dorëzon 23-vjeçarin/ Dyshohet se…

Një 23-vjeçar i arrestuar në Mal të Zi, ju dorëzua autoriteteve shqiptare mesditën e se...

“Ne nuk e kontrollojmë dot më epideminë”

DW: Çdo 2 minuta në Mal të Zi infektohet një person…

Instituti i Shëndetit Publik i Malit të Zi, deklaron, se “ne nuk e kontrollojmë dot...

Deklarata e Presidentit Gjukanoviç

“Mali i Zi është në qendër të planeve për ‘Serbinë e Madhe'”

Presidenti i Malit të Zi dhe udhëheqësi i partisë më të madhe opozitare, DPS-së, Milo...

Deklarata e Kryeministrit të Malit të Zi

“Kurrë nuk do ta pranoja pavarësinë e Kosovës, por tani…”

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç, ka deklaruar se sikur ai të kishte qenë...