MENU
klinika
Marrëdhëniet me Serbinë fqinje

Tensione gjatë Krishtlindjes ortodokse në Malin e Zi

Thirrjet nacionaliste

“Kush nuk kërcen është shqiptar”, provokojnë protestuesit serb

Një video ku shihet se si protestuesit serb provokojnë me thirrje nacionaliste, ndërsa lëshojnë akuza...

Tensionet në Beograd

Vuçiç anulon vizitën në Mal të Zi: Duan të asimilojnë serbët

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç pas takimit me Patriarkun e Beogradit Irinej ka anuluar vizitën në...

Përplasja për ligjin për fetë

Vuçiç flet për një “fushatë histerike të gënjeshtrave”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç anuloi sot një vizitë private të planifikuar në Mal të...

Reagon Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë

Sulmi i ambasadës malazeze/ “Serbia na kthen në kohën e…”

Këshilli i Ambasadorëve shqiptare ka dënuar veprimet e dhunshme ndaj ambasadës malazeze në Beograd duke...

Paralajmërimi i kryeministrit malazez

Sulmohet Ambasada e Malit të Zi në Beograd, reagon Markoviç

Ambasada e Malit të Zi në Beograd ka rënë pre e një sulmi të huliganëve...

Jo vetëm në Mal të Zi, por dhe në rajon

Serbët akuzohen për “kërcënim të paqes”

Dhjetëra zyrtarë dhe ish-zyrtarë të mirënjohur, akademikë dhe figura të kulturës në Ballkan, i janë...

Ligji për liritë fetare

Serbët përplasen ashpër me efektivët e Malit të Zi

Janë radikalizuar serbët në Nikshiq, duke protestuar kundër miratimit të ligjit për Liritë Fetare. Sipas...

Kundërshtohet Ligji për Lirinë Fetare

Beograd/ Protestë para Ambasadës së Malit të Zi

Qindra persona protestuan para Ambasadës së Malit të Zi në qendër të Beogradit, për të...

Ja ç'parashikon...

Mali i Zi miraton projektligjin për komunitetet fetare

Parlamenti i Malit të Zi ka miratuar një projektligj për komunitetet fetare, i cili është...

Intervista

Deklarata “bombë” e zyrtarit boshnjak për Kosovën

Anëtari i presidencës së Bosnje Hercegovinës Zheljko Komshic në një intervistë dhënë Radio Televizionit të...

Ata zakonisht marrin mijëra euro nga...

Mali i Zi/ Ushtria në kufij për kontroll migrantësh

Mali i Zi do të vendosë trupa ushtarake në kufijtë e tij, në përgjigje të...