MENU
klinika
Tubim kundër partive pro-serbe

Ndizen përsëri protestat në Malin e Zi

“Pakicat kombëtare janë keqpërdorur nga..."

Dritan Abazoviç tregon kush i sjell problemet në Malin e Zi

Dritan Abazoviç, kryetar i grupimit politik “Ura”, shqiptari ulqinak, vlerësohet si politikani që mban në...

"Nuk ka arsye për shqetësim në rajon"

Dritan Abazoviç flet për “DW”: Nuk i pranoj skenarët e zinj

Dritan Abazoviç, kryetar i grupimit URA dhe lider i koalicionit „E Zeza mbi të Bardhë“...

"Do ta kundërshtoj nëse qeveria e re…"

Deklarata e fortë e Abazoviç: Njohja e Kosovës, çështje e kryer në Mal të Zi

Kreu i koalicionit “Bardhë e Zi”, Dritan Abazoviç ka deklaruar se çështja e njohjes së...

Akuzat e Gjukanoviçit pas dështimit në zgjedhje

Kryeministrja serbe: Ne nuk ndërhyjmë në punët e Malit të Zi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, deklaroi se Serbia në asnjë mënyrë nuk ndërhyn në punët...

Dritan Abazoviç, apel qytetarëve

“Mali i Zi kurrë nuk do të bëhet Sparta Serbe, por anëtar i BE-së”

“Nuk ka asnjë kompromis me interesat kombëtare, Mali i Zi nuk do të bëhet kurrë...

Pas procesit zgjedhor

BE: Mali i Zi duhet ta shfrytëzojë mundësinë për të përshpejtuar reformat

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Joseph Borrell, dhe...

Përleshje midis mbështetësve të dy palëve

Shpërthen përplasja civile në rrugët e Podgoricës

Në Podgoricë të Malit të Zi, të hënën vonë, pati përleshje midis mbështetësve të qeverisë...

Analiza e Deutsche Welle

Një Mal i Zi tepër i madh apo një Serbi shumë e vogël?

Megjithë humbjet e socialdemokratëve, Gjukanoviçi mund të përfshihet në një sistem të ri më të...

OSBE për procesin zgjedhor

“Partia pro-perëndimore në Mal të Zi përfitoi padrejtësisht”

Partia pro-perëndimore në Malin e Zi ka gëzuar përparësi të padrejtë gjatë zgjedhjeve parlamentare për...

3 pikat ku do të mbështetet qeveria e re

Çfarë ndodh pas zgjedhjeve në Mal të Zi?

  Sipas rezultateve preliminare koalicionet opozitare në Mal të Zi kanë fituar 41 vota nga...