MENU
klinika
"Na kanë sulmuar dhe me bomba!"

Gjukanoviç: Serbët dhe rusët nuk e kanë dashur Malin e Zi

Partitë shqiptare në dy koalicione

Sot votohet për parlamentin e Malit të Zi

Qytetarët e Malit të Zi votojnë sot për përfaqësuesit e tyre në parlament si dhe...

Analiza nga DW

Mali i Zi voton nën hijen e ndarjes mes bllokut promalazez e atij pro serb

Të dielën (30.08) në Mal të Zi zhvillohen zgjedhjet parlamentare. Partia Demokratike e Socialistëve (DPS)...

Zgjedhjet e së dielës në Mal të Zi

Paralajmërohet “zjarrvënie” ruso-serbe

Drejtori i Administratës së Policisë Malazeze, Veselin Veljoviç, pretendon se ata kanë të dhëna operative...

Mali i Zi

Thaçi thirrje shqiptarëve: Merrni pjesë masivisht në zgjedhje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u ka bërë apel shqiptarëve të Malit të Zi të...

Zgjedhjet në Mal të Zi

Shqiptarët do të marrin 2 deputetë

Zgjedhjet e së dielës së 30 gushtit në Malin e Zi po priten me optimizëm...

Çfarë nevojitet për të kaluar?

Mali i Zi hap nesër kufirin me Shqipërinë

Mali i Zi do të hapë nesër kufijtë për vendet e rajonit duke përfshirë Kosovën...

Për të udhëtuar drejt shtetit fqinjë do të duhet…

Mali i Zi vendos edhe Shqipërinë në listën e “verdhë”

Qeveria e Malit të Zi ka njoftuar se Kosova, Shqipëria, Bosnje dhe Hercegovina, Izraeli, Libani...

Ja sa u regjistruan brenda 24 orëve!

Mali i Zi regjistron rekord infektimesh

Në Mal të Zi, 50 raste të tjera të koronavirusit u konfirmuan në 24 orët...

Do të dalin me një listë të përbashkët

Edhe shqiptarët e Malit të Zi bëhen bashkë në zgjedhje

Partitë shqiptare në Malin e Zi po bëjnë përpjekje për të dalë me një listë...

Me më pak se 2 mijë raste/ Ja masat!

Mali i Zi shpall sërish epideminë e koronavirusit

Autoritetet e Malit të Zi e kanë shpallur sërish epideminë e koronavirusit në tërë territorin...

Mekanizmi për ndihmë humanitare

BE, 65.000 maska për katër vendet e Ballkanit

Bashkimi Evropian (BE) sot me dërgesë të re të maskave kirurgjikale FFP2 për katër vende...