MENU
klinika
Pas shugurimit të mitropolitit serb

Trazirat në Mal të Zi,reagon BE: Situatë tejet shqetësuese

Vuçiç i përgjigjet presidentit malazez

“Serbia do ta vazhdojë pastrimin!”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i ka reaguar presidentit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq,...

Demonstruesit bllokojnë rrugën kryesore

Tensione gjatë shugurimit të kreut të Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi

Policia malazeze hodhi të dielën gaz lotsjellës për të shpërndarë grupe demonstruesish që protestonin kundër...

Nga kontrolli Osman te rritja e ngadaltë ekonomike në komunizëm

Pse Ballkani ka mbetur i pazhvilluar?

Ballkani është një nga rajonet më të çuditshme në Evropë. Niveli i tij i të...

Kush po e kundërshton ceremoninë

Një ceremoni fetare shkakton trazira në Cetinje të Malit të Zi

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi, Joanikije dhe Patriarku Porfirije kanë arritur...

Skandal i përsëritur

Mali i Zi referon sërish Kosovën me fusnotë

Mali i Zi vijon ti referohet Kosovës me fusnotë edhe pse e ka njohur zyrtarisht...

Kryeministri Rama për ANSA: Jam realist...

“Ballkani i Hapur’, nuk mund të zëvendësojë BE”

Kryeministri Edi Rama në intervistë për median italiane Ansa, ka deklaruar se nisma ‘Ballkani i...

Takohet edhe me presidentin Gjukanoviç

Erdogan pritet nga zëvendëskryeministri Abazoviç

Erdogan po qëndron për një vizitë një ditore në Mal të Zi pasi qëndroi në...

Lënda narkotike ishte fshehur në një kontejner me banane

Sekuestrohet mbi 1 ton kokainë në Malin e Zi

Autoritetet malazeze kanë sekuestruar një sasi rekord prej 1 tona kokaine, e cila ishte fshehur...

Nuk janë në listën e “vendeve të sigurta”

BE do të mbyllë kufijtë me Kosovën, M. e Veriut dhe Malin e Zi

Bashkimi Europian mund të mbyllë së shpejti kufijtë me, Malin e Zi, Kosovën dhe Maqedoninë...

Historike për marrëdhëniet mes dy vendeve

Erdogan do të vizitojë pas 2 ditësh Malin e Zi

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan do të vizitojë Malin e Zi më 28 gusht. Lajmi...

Çfarë duhet të pajiseni përpara se të niseni

Malin e Zi merr masa të reja për udhëtimet

Rritja e të infektuarve me koronavirus në Malin e Zi ka detyruar qeverinë të ndërmarrë...