MENU
klinika
Gjukanoviç: Beogradi po punon fort në dëmin e vet...

“As Serbi e madhe e as Shqipëri e madhe, por një tragjedi e madhe!”

Sfidojnë qeverinë për masat

Tensione në Mal të Zi, hapen lokalet dhe baret

Në komunën e Tuzit me shumicë shqiptare në Malin e Zi po shënohen tensione mëngjesin...

30 mijë vaksina dhuratë nga Kina

Mali i Zi, përgatitet të nisë fushatën e imunizimit

Republika Popullore e Kinës miratoi një donacion prej 30,000 vaksinash kundër koronavirusit për Malin e...

Pas dhurimit të 200 mijë vaksinave M. së Veriut

Serbia i dhuron 2 mijë doza të vaksinës ruse Malit të Zi

Serbia angazhohet edhe në dhurimin e të tjera dozave, pasi i dhuroi 200 mijë doza...

COVID-19

Mali i Zi: Sistemi shëndetësor në prag të kolapsit

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik,  nga fillimi i pandemisë deri tani në...

deklarata e Dritan Abazoviç

Si jemi përgjuar nga shërbimi sekret malazez?

Zv.kryeministri malazes Dritan Abazoviç pohoi të shtunën se shërbimi sekret malazes kishte përgjuar në mënyrë...

Deputetë kanë propozuar që të shfuqizohet prokuroria speciale

Mali i Zi: Debat për reformimin e prokurorisë speciale

Parlamenti i Malit të Zi do të debatojë për formimin e gjykatës speciale për krimin...

Përse ndodh kjo?

Vazhdojnë tensionet mes Serbisë dhe Malit të Zi

Në Mal të Zi ka fituar një parti proserbe, por raportet mes Beogradit dhe Podgoricës...

"Koha na thërret!"

Muslimanët malazezë, gati partinë e tyre

Të inkurajuar nga fakti se rreth 45,000 muslimanë malazezë, të cilët e deklarojnë veten si...

Ndjek shembullin e Serbisë

Edhe Mali i Zi do të marrë vaksinën kineze ndaj COVID-19

Mali i Zi ka ndjekur shembullin e Serbisë duke lidhur një marrëveshje për të marrë...

Arrestimi i kryekomunarit të Ulqinit dhe zyrtarëve

Reagon zv.kryeministri shqiptar i Malit të Zi: Lejoni që gjykata…

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të Komunës...

"Është më shumë një serb politik"

Akuza të rënda për Abazoviçin si shqiptar i Serbisë së Madhe

Ekziston një numër i vogël njerëzish në Serbi, të cilët me guxim dhe këmbëngulje, dhe...