MENU
klinika
DW

“Mali i Zi multi -kulturor, multi-etnik, multi-fetar”

Optimist për formimin

Abazoviç: Në tetor, Mali i Zi mund të bëhet me qeveri të re

Kryetari i Partisë Aksioni i Bashkuar për Reforma, Dritan Abazoviç është shprehur optimist në lidhje...

Pas zgjedhjeve

Abazoviq: Kam presion të madh, jam në mbrojtje të policisë

Zgjedhjet Parlamentare në Malin e Zi sollën befasi në skenën politike atje. Rezultatet zgjedhore treguan...

Ja ç'do të ndodhë

Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Mal të Zi

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Malin e Zi ka shpallur të hënën rezultatet përfundimtare të...

Tërheqja e njohjes së Kosovës

‘Kërcënon’ Abazoviç: Largohem nëse…

Kryetari i lëvizjes URA në Mal të Zi, Dritan Abazoviç ka bërë një eeklaratë kërcënuese...

"Kam respekt për kombin e heroin kombëtar"

Abazoviç sqarohet: Nuk kuptuan ironinë dhe humorin!

Politikani shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç është i ftuar në nje emision televiziv,...

DW: Frika për kthim në vitet 90-të!

Bosnjë-Hercegovina e trazuar prej Malit të Zi

Në Bosnjë-Hercegovinë po përcillen me shumë vëmendje zhvillimet në Mal të Zi, pas zgjedhjeve të...

Tubim kundër partive pro-serbe

Ndizen përsëri protestat në Malin e Zi

Mijëra qytetarë u mblodhën në kryeqytetin e Malit të Zi në Podgoricë të Dielën në...

“Pakicat kombëtare janë keqpërdorur nga..."

Dritan Abazoviç tregon kush i sjell problemet në Malin e Zi

Dritan Abazoviç, kryetar i grupimit politik “Ura”, shqiptari ulqinak, vlerësohet si politikani që mban në...

"Nuk ka arsye për shqetësim në rajon"

Dritan Abazoviç flet për “DW”: Nuk i pranoj skenarët e zinj

Dritan Abazoviç, kryetar i grupimit URA dhe lider i koalicionit „E Zeza mbi të Bardhë“...

"Do ta kundërshtoj nëse qeveria e re…"

Deklarata e fortë e Abazoviç: Njohja e Kosovës, çështje e kryer në Mal të Zi

Kreu i koalicionit “Bardhë e Zi”, Dritan Abazoviç ka deklaruar se çështja e njohjes së...

Akuzat e Gjukanoviçit pas dështimit në zgjedhje

Kryeministrja serbe: Ne nuk ndërhyjmë në punët e Malit të Zi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, deklaroi se Serbia në asnjë mënyrë nuk ndërhyn në punët...