MENU
klinika
Ndizen tensionet sërish në Mal të Zi

Protestë në Podgoricë në mbrojtje të kishës malazeze nga Serbia

'Open Balkan'/ Abazoviç: Mali i Zi mbështet nismën!

Kurti: Nuk janë të sigurta iniciativat që nuk kanë brenda BE!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin Ekonomik në Shkup, ka folur edhe për iniciativën...

Akti i fundit i shpërbërjes së Jugosllavisë!

Çfarë do të ndodhë në Ballkan në 50, 80 apo 100 vitet e ardhshme?

A mund të ishte ndryshe shpërbërja e Jugosllavisë, më pak e përgjakshme, më pak brutale...

DW/ Zgjedhje të parakohshme?

Në Mal të Zi vazhdon kriza qeveritare dhe politike

Mali i Zi ka ditë që po përjeton krizë qeveritare dhe ende nuk është arritur...

VOA/ I dërgojnë letër Kongresit amerikan

Diasporat shqiptare dhe malazeze, shqetësim për veprimet e Serbisë

Përfaqësues të diasporave shqiptare, boshnjake dhe malazeze në Shtetet e Bashkuara i kanë dërguar një...

Eurostat/ Në vend janë rritur me 15% nga 2015

Cilat shtete kanë çmimet më të shtrenjta të energjisë elektrike?

Shqipëria dhe Mali i Zi janë dy shtetet që e kanë energjinë elektrike për familjarët,...

Nga Pierre Haski

Çfarë duhet ende që vendet e Ballkanit të bëhen pjesë e BE?

Samiti i mbajtur më 6 tetor në Brdo të Sllovenisë nuk ishte aspak i lehtë....

Lista e zezë për Ballkanin

Biden emëron James O’Brien për sanksionet

Presidenti Biden ka emëruar orët e fundit diplomatin e njohur James O’Brien për të zbatuar...

Si u bë agresiv pas ndarjes

Ky është Ilir Dokaj që vrau 19-vjeçaren në Tuz

Ilir Dokaj 28-vjeç, i dyshuar për vrasjen e ish-të fejuarës Shejla Bakija 19-vjeçe, u vetëdorëzua në polici...

Malit i Zi

Vrau me breshëri plumbash 19-vjeçaren, autori vetëdorëzohet

Është vetëdorëzuar në polici autori i vrasjes së 19-vjeçares shqiptare në Mal të Zi, Sheila...

Në shënjestër të presidentit rus

Miliarderi rus kërkon azil në Mal të Zi

Një miliarder rus me origjinë nga Azerbajxhani është arrestuar në Mal të Zi pasi Rusia...

Analiza nga Euractiv

Pse po dështon vazhdimisht BE-ja me Ballkanin Perëndimor?

Nga Dušan Reljić, Euractiv Me sa duket kërkimi i autonominë strategjike të BE-së,ka filluar që...