MENU
klinika
Abazoviç merr vendimin

Ja kush do ta krijojë qeverinë e re në Mal të Zi

“Dështimi i madh i Gjukanoviçit”

Mediat e huaja rendisin skenarët: Çfarë u bë shkak?

Presidenti malazez, Millo Gjukanoviq dhe Partia e tij Demokratike e Socialistëve (DPS) shënuan dështim në...

Partia qeverisëse prin, por pas gati tri dekadash në pushtet Gjukanoviç…

Garë e ngushtë në Malin e Zi, çfarë tregojnë rezultatet?

Bazuar në 98.55 për qind të mostrës së përpunuar të materialit zgjedhor, Komisioni Shtetëror i...

Mal i Zi/ Dritan Abazoviç, “Game changer”

Shqiptari që ka në dorë fatin e Qeverisë

Rezultati i zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi tregon se as partia pro-perëndimore në pushtet...

Pse formimi i qeverisë do jetë shumë i vështirë?

DW: Humbje e ndjeshme për partinë e Gjukanoviçit

Pas zgjedhjeve parlamentare në Malin e Zi, duket se rezultati është shumë i ngushtë dhe...

Për të siguruar shumicën i duhet…

Zgjedhjet në Mal të Zi/ Numërimi drejt fundit, Gjukanoviç kryeson

Thuajse ka përfunduar i tërë numërimi në Mal të Zi, i cili ka vënë si...

Ja kur pritet të dalin rezultatet

Përfundojnë zgjedhjet në Malin e Zi, shqiptarët synojnë dy deputetë

Mali i Zi ka mbyllur zyrtarisht votimet për zgjedhjet parlamentare. Procesi i votimit ka filluar...

Pjesëmarrje e lartë në zgjedhjet në Mal të Zi

Deri në orën 17:00, kanë votuar rreth 70% e qytetarëve

Deri në ora 17 në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi kanë votuar 68,4 %...

Zgjedhjet

Malazezët të ndarë mes Lindjes dhe Perëndimit

Sot më shumë se 540 mijë qytetarë me të drejtë të votës do të zgjedhin...

"Na kanë sulmuar dhe me bomba!"

Gjukanoviç: Serbët dhe rusët nuk e kanë dashur Malin e Zi

Më shumë se 24 orë përpara zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi, presidenti i vendit,...

Partitë shqiptare në dy koalicione

Sot votohet për parlamentin e Malit të Zi

Qytetarët e Malit të Zi votojnë sot për përfaqësuesit e tyre në parlament si dhe...

Analiza nga DW

Mali i Zi voton nën hijen e ndarjes mes bllokut promalazez e atij pro serb

Të dielën (30.08) në Mal të Zi zhvillohen zgjedhjet parlamentare. Partia Demokratike e Socialistëve (DPS)...