MENU
klinika
Për të siguruar shumicën i duhet…

Zgjedhjet në Mal të Zi/ Numërimi drejt fundit, Gjukanoviç kryeson

Ja kur pritet të dalin rezultatet

Përfundojnë zgjedhjet në Malin e Zi, shqiptarët synojnë dy deputetë

Mali i Zi ka mbyllur zyrtarisht votimet për zgjedhjet parlamentare. Procesi i votimit ka filluar...

Pjesëmarrje e lartë në zgjedhjet në Mal të Zi

Deri në orën 17:00, kanë votuar rreth 70% e qytetarëve

Deri në ora 17 në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi kanë votuar 68,4 %...

Zgjedhjet

Malazezët të ndarë mes Lindjes dhe Perëndimit

Sot më shumë se 540 mijë qytetarë me të drejtë të votës do të zgjedhin...

"Na kanë sulmuar dhe me bomba!"

Gjukanoviç: Serbët dhe rusët nuk e kanë dashur Malin e Zi

Më shumë se 24 orë përpara zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi, presidenti i vendit,...

Partitë shqiptare në dy koalicione

Sot votohet për parlamentin e Malit të Zi

Qytetarët e Malit të Zi votojnë sot për përfaqësuesit e tyre në parlament si dhe...

Analiza nga DW

Mali i Zi voton nën hijen e ndarjes mes bllokut promalazez e atij pro serb

Të dielën (30.08) në Mal të Zi zhvillohen zgjedhjet parlamentare. Partia Demokratike e Socialistëve (DPS)...

Zgjedhjet e së dielës në Mal të Zi

Paralajmërohet “zjarrvënie” ruso-serbe

Drejtori i Administratës së Policisë Malazeze, Veselin Veljoviç, pretendon se ata kanë të dhëna operative...

Mali i Zi

Thaçi thirrje shqiptarëve: Merrni pjesë masivisht në zgjedhje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u ka bërë apel shqiptarëve të Malit të Zi të...

Zgjedhjet në Mal të Zi

Shqiptarët do të marrin 2 deputetë

Zgjedhjet e së dielës së 30 gushtit në Malin e Zi po priten me optimizëm...

Çfarë nevojitet për të kaluar?

Mali i Zi hap nesër kufirin me Shqipërinë

Mali i Zi do të hapë nesër kufijtë për vendet e rajonit duke përfshirë Kosovën...

Për të udhëtuar drejt shtetit fqinjë do të duhet…

Mali i Zi vendos edhe Shqipërinë në listën e “verdhë”

Qeveria e Malit të Zi ka njoftuar se Kosova, Shqipëria, Bosnje dhe Hercegovina, Izraeli, Libani...