MENU
klinika
Si do zgjidhet konflikti mes tre etnive?

Çfarë qëndron pas krizës aktuale në Bosnje?

"Kryefjalë, lufta kundër korrupsionit"

Dritan Abazoviç takon Gabriel Escobar

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç këtë të premte ka zbuluar detaje nga takimi...

Gjukanoviç: Koha është për ndryshime

Përshkallëzimi i krizës qeveritare në Mal të Zi

Në Mal të Zi vazhdon përshkallëzimi i krizës qeveritare dhe mosmarrëveshtjet në radhët e shumicës....

BERZH/ Rritja ekonomike në rajon

Mali i Zi e para, Shqipëria e dyta, ndërsa Kosova…

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim ka treguar se gjatë vitit 2021, në Kosovë rritja...

Nga Janusz Bugajski

Moska po planifikon luftën tjetër Ballkanike

Administrata Biden e ka përqendruar politikën e saj të jashtme në kundërshtimin e rritjes së...

"Rusia po teston qëllimisht aftësitë e NATO"

Analiza/ “Konflikti në Ballkan i pashmangshëm”

Sot në mbarë hapësirën e Ballkanin Perëndimor, mund të dëgjohet jehona alarmante të viteve 1990....

‘Open Balkan’ nuk është në krizë’

Kryeministrja serbe: Do të kemi tjetër dialog me Malin e Zi

Kryeministrja e Malit të Zi, Ana Brnabiç është shprehur se vendi do të ketë një...

Bashkohet edhe Mali i Zi

Sot takimi i radhës i “Open Balkan” në Beograd

Në Beograd, këtë të enjte do të zhvillohet takimi i radhës mes tre vendeve pjesmarrëse,...

I shtohet dhe Mali i Zi ‘Ballkanit të Hapur’?

Kryeministri Krivokapiq i bashkohet darkës në Beograd

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë sot se ftesa për t’u bashkuar në iniciativën...

Gjermania ndihmon në përballjen me pandeminë

Mali i Zi/ Gjendje e rëndë për shkak të koronavirusit

Situata epidemiologjike me virusin Corona në Mal të Zi, vendin me 621.718 banorë, vazhdon të...

I akuzuar për vrasjen e dy biznesmenëve

Mali i Zi i ofron azil politik biznesmenit azerbajxhanas

Mali i Zi i ka ofruar azil politik biznesmenit azerbajxhanas, Telman Ismailov, ka konfirmuar avokati...

Raporti i progresit të KE-së

Mali i Zi ka bërë pak përparim në rrugën drejt BE-së

Shefja e delegacionit të Bashkimit Evropian në Mal të Zi Oana Cristina-Popa i dorëzoi  Presidentit...