MENU
klinika
DW: Gjukanoviç sërish do të jetë pjesë e një sistemi të korruptuar

“Një Mal i Zi tepër i madh apo një Serbi shumë e vogël?”

Dritan Abazoviç, apel qytetarëve

“Mali i Zi kurrë nuk do të bëhet Sparta Serbe, por anëtar i BE-së”

“Nuk ka asnjë kompromis me interesat kombëtare, Mali i Zi nuk do të bëhet kurrë...

Pas procesit zgjedhor

BE: Mali i Zi duhet ta shfrytëzojë mundësinë për të përshpejtuar reformat

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Joseph Borrell, dhe...

Përleshje midis mbështetësve të dy palëve

Shpërthen përplasja civile në rrugët e Podgoricës

Në Podgoricë të Malit të Zi, të hënën vonë, pati përleshje midis mbështetësve të qeverisë...

Analiza e Deutsche Welle

Një Mal i Zi tepër i madh apo një Serbi shumë e vogël?

Megjithë humbjet e socialdemokratëve, Gjukanoviçi mund të përfshihet në një sistem të ri më të...

OSBE për procesin zgjedhor

“Partia pro-perëndimore në Mal të Zi përfitoi padrejtësisht”

Partia pro-perëndimore në Malin e Zi ka gëzuar përparësi të padrejtë gjatë zgjedhjeve parlamentare për...

3 pikat ku do të mbështetet qeveria e re

Çfarë ndodh pas zgjedhjeve në Mal të Zi?

  Sipas rezultateve preliminare koalicionet opozitare në Mal të Zi kanë fituar 41 vota nga...

Abazoviç merr vendimin

Ja kush do ta krijojë qeverinë e re në Mal të Zi

Partitë opozitare në Mal të Zi do të krijojnë qeverinë e re, pas fitores në...

“Dështimi i madh i Gjukanoviçit”

Mediat e huaja rendisin skenarët: Çfarë u bë shkak?

Presidenti malazez, Millo Gjukanoviq dhe Partia e tij Demokratike e Socialistëve (DPS) shënuan dështim në...

Partia qeverisëse prin, por pas gati tri dekadash në pushtet Gjukanoviç…

Garë e ngushtë në Malin e Zi, çfarë tregojnë rezultatet?

Bazuar në 98.55 për qind të mostrës së përpunuar të materialit zgjedhor, Komisioni Shtetëror i...

Mal i Zi/ Dritan Abazoviç, “Game changer”

Shqiptari që ka në dorë fatin e Qeverisë

Rezultati i zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi tregon se as partia pro-perëndimore në pushtet...

Pse formimi i qeverisë do jetë shumë i vështirë?

DW: Humbje e ndjeshme për partinë e Gjukanoviçit

Pas zgjedhjeve parlamentare në Malin e Zi, duket se rezultati është shumë i ngushtë dhe...