MENU
klinika
Heqja e sigurimit kufitar

Kosova dhe Mali i Zi nënshkruajnë sot marrëveshjen

Dodik: Nuk jeni të mirëpritur

Abazoviç paralajmëroi vizitë në Srebrenicë

Kryetari i Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Milorad Dodik ka theksuar se asnjë nga deputetët e parlamentit...

Marrin pjesë Zaev, Rama dhe Varhelyi

Zhvillohet Forumi i parë Ekonomik në Shkup

Këtë të mërkurë në Shkup do të zhvillohet Forumi i Parë Ekonomik. Pjesë e këtij...

Abazoviç: Nuk kam frikë nga kthimi i regjimit

“Beogradi ta ketë të qartë, Mali i Zi është shtet i pavarur”

Zëvendëskryeministri, Dritan Abazoviç është shprehur se Beogradi, sipas tij duhet ta ketë të qartë se...

Dje u miratua një rezolutë që dënon gjenocidin në Srebrenicë

Mali i Zi: Përshkallëzohet kriza qeveritare për shkak të…

Parlamenti i Malit të Zi miratoi një rezolutë me të cilën dënohet gjenocidi në Srebrenicë...

E pranishme edhe Shqipëria

Kancelari austriak mbledh liderët e Ballkanit në Vjenë

Sot, Vjena do të kthehet në një vend takim politik. Kancelari austriak Sebastian Kurz, ka...

"Kurthi kinez"

Mali i Zi ‘në hall’, kërkon kredi qindra miliona euro në BE

Mali i Zi, një shtet ballkanik me borxhe të mëdha ndaj Kinës, po negocion për...

"Duhet të ushtrojmë presion..."

Ç’mund të bëjnë BM dhe BE për Ballkanin?

Nga Arminka Helić, Politico.eu Edhe pas Brexit ekziston një pjesë e Evropës ku Britania e...

Urdhri ekzekutiv i Biden për Ballkanin Perëndimor

Blinken: Korrupsioni kërcënon barazinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ripohon angazhimin e Uashingtonit për të luftuar korrupsionin në...

Situata nga Covid-29

Mali i zi hap kufijtë, kjo kategori qytetarësh lejohet të hyjë në vend

Agjencia kroate HINA njoftoi të shtunën se autoritetet malazeze kanë hapur kufijtë për qytetarët e Bashkimit Evropian...

Konferenca për të ardhmen e Evropës

BE kërkon pjesëmarrjen e Ballkanit në konferencë

Shtetet e Bashkimit Evropian nga grupi i Vishegradit dhe Austria, kanë kërkuar që edhe vendet...

Raporti për korrupsionin

Pse Franca dhe Holanda pengojnë hapjen e negociatave me BE-në

Udhëheqësit e Bashkimit Europian do të takohen gjatë javëve të ardhshme për të diskutuar edhe...