MENU
klinika
Frontex "shtrin krahët" në Ballkan

“Vija e gjelbër”/ Blindohet kufiri me Greqinë

Nga qyteti antik

Kishat e Shasit/ Pse Serbia kërkon t’i rrëmbejë?

Shasi është vendbanim rural në Anën e Malit, Komuna e Ulqinit. Në literaturë ndeshet me...

Shkaku

Vdes ish-presidenti i Malit të Zi

Në Mal të Zi sot është bërë me dije lajmi se është ndarë nga jeta...

Flet Presidenti i Malit të Zi

“Kisha po mban gjallë idenë e Serbisë së Madhe”

Presidenti Malit të Zi, Milo Gjukanovic, ka akuzuar Kishën Ortodokse Serbe se është duke e...

Alarmi

OKB: Ballkani përballet me nivele alarmante të ndotjes së ajrit

Njerëzit në të gjitha qytetet e mëdha të Ballkanit Perëndimor përballen me nivele alarmuese të...

Detajet

Grusht shteti në Mal të Zi, merret vendimi për të akuzuarit

“Qëllimi i tyre ishte rrëzimi i dhunshëm i pushtetit në Mal të Zi”, kështu tha...

Një legjendë mbi "Merkota Keqin"

Ura e Merkotit, sot një kufi midis Tivarit dhe Ulqinit

Ura e Merkotit, sot kufiri administrativ që ndan dhe njëkohësisht lidh Tivarin e Ulqinin. Kjo...

Vizita në Kinë

Kina armatos Serbinë? Vuçiç në mision special në Pekin

Gjatë vizitës së presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç të premten më 26 prill do të...

Detajet

Mali i Zi/ Kreu i bandës arrestohet me 807 kg kokainë

Marko Bozoviç nga Podgorica u arrestua nën dyshimin për kontrabandimin e 807 kilogramë kokainë, e...

Protestat në Mal të Zi

Nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme

Lëvizja qytetare dhe shoqëria civile në Mal të Zi organizuan protesta në Podgoricë nën moton...

Masakra e Srebrenicës

Krime lufte/ Burg përjetë për Karaxhiç

Gjykata në Hagë ka kundërshtuar apelin e ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, kundër...

Video

Rrethina e Tivarit, kulla e vjetër shqiptare

Tivari, i njohur edhe si Tivari i Ri, është qytet bregdetar në jug të Malit...