MENU
klinika
“Shpërthim i fortë, 7 persona arritën të ikin”

Detaje nga aksidenti me 46 viktima në Bullgari

“Dhimbje! Nuk ka fjalë për këtë tragjedi”

Edi Rama reagon mbi aksidentin ku humbën jetën 45 shqiptarë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me tragjedinë e rëndë të ndodhur në Bullgari, ku...

Shumica turistë nga M. e Veriut/ Mes të viktimave 12 fëmijë

Përplaset dhe merr flakë autobusi në Bullgari

Të paktën 46 persona kanë vdekur e 7 janë plagosur nga një aksident tragjik në...

Nga Nikos Kotzias

Fushatë për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe M. e Veriut

“Kathimerini” Ne duhet t’i kushtojmë vëmendje zhvillimeve globale dhe rajonale, në mënyrë që të mund...

"Shkupi dhe Tirana e urrejnë Bullgarinë"

Vetoja për negociatat, Borisov akuzon Radev

Ish-kryeministri bullgar dhe lider i “GERB”-it, Bojko Borisov e akuzoi presidentin e sapo zgjedhur në...

"E pëson edhe Tirana"

Presidenti i Bullgarisë: Asnjë lëshim për Shkupin

“Qeveria e re nuk duhet të bëjë lëshime nga pozitat nacionale posaçërisht kur bëhet fjalë...

Situata politike në M. e Veriut

Zoran Zaev, përpjekje për zgjerimin e koalicionit qeveritar

Kryeministri i qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev po përpiqet ta zgjerojë kabinetin qeveritar...

COVID-19

Masat kufizuese, Maqedonia vendos të hënën

Maqedonia e Veriut pritet që ditën e hënë të vendosë në lidhje me masat e...

“Mbetem në atë që kam thënë”

Zaev: Do të largohem nga Qeveria pas sigurimit të shumicës parlamentare

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi të premten, më 19 nëntor, se mbetet...

Dje ka mbajtur takime me kreun shtetëror malazez

Presidenti polak, Andzhej Duda sot viziton Maqedoninë e Veriut

Presidenti polak, Andzhej Duda sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Shkup....

"Së shpejti do të kemi qeveri “Zaev 3”"

Bordi Qendror i LSDM-së kërkon shtyrjen e vendimit për dorëheqje

Bordi Qendror i LSDM-së ka kërkuar shtyrjen e vendimit për dorëheqjen e Zoran Zaevit. “Dorëheqja...

Çfarë pret Borell nga Prishtina dhe Beogradi?

“Duam hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë këtë vit”

Pas takimit të ministrave të jashtëm të Bashkimit Europian, përfaqësuesi i lartë i politikës së...