MENU
klinika
Maqedoni e Veriut

Mbërrijnë 100 mijë doza të vaksinës “Sinofarm”

Kryenegaciatori shqiptar Zef Mazi flet nga Shkupi

“Shtyrjet e Konferencës së Parë Ndërqeveritare shtojnë lodhjen”

Kryenegociatori për integrim të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, Zef Mazi ka vizituar sot Shkupin për...

Flet për marrëdhëniet me Greqinë

Zaev: Marrëveshja e Prespës na shndërroi në aleatë

Nga Tom Ellis Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, thekson se anëtarësimi i vendit...

Me certifikatë vaksinimi ose test PCR negativ

Maqedonia e Veriut hap kufirin me Greqinë

Maqedonia e Veriut  këtë të premte ka hapur kufirin e kalimit me Maqedoninë e Veriut....

"Meriton të kalojë në fazën tjetër"

BE njëzëri: M. e Veriut i plotëson kushtet!

Dita e dytë e vizitës së delegacionit të Maqedonisë të udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev...

Ora policore zhvendoset në 00:00

Lehtësohen masat anti-Covid në Maqedoninë e veriut

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në mbledhjen e sotme, ka miratuar propozimin e...

Propozimet

Qeveria e M. e Veriut vendos sot për masat e reja

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të mblidhet këtë të martë të të analizuar situatën...

"Është në interesin tonë të ecim së bashku"

Zaev: Shkupi dhe Tirana të mos ndahen në rrugën drejt BE-së

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të vazhdojnë së bashku rrugën e integrimit evropian, apo...

Nga dialogu Serbi-Kosovë te politika në Bosnje

Ballkani Perëndimor në agjendë të takimit të ministrave të BE-së

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian do të diskutojnë në takimin e Këshillit të çështjeve...

‘Loja me hartat në Ballkan’

Analiza e DW: Plane të dështuara për ndarje kufijsh dhe…

Ku gjenden saktësisht kufijtë kombëtarë në Evropën Juglindore? Kësaj pyetjeje nuk ka mundur t’i përgjigjet...

“Asnjë ndërhyrje në identitetin tonë”

Zaev: Pres ende që Bullgaria të heqë dorë nga vetoja ndaj RMV

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka përsëritur qëndrimin e tij se çdo ndërhyrje...

Covid-19

Teste PCR pa pagesë për turistët e huaj në Maqedoni të Veriut

Maqedonia e Veriut synon që të tërheqë turistët nga vendet e rajonit dhe më gjerë,...