MENU
klinika
Çfarë i kërkon Qeverisë ish-ministri grek?

“Greqia duhet të lobojë hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin”

Dështimi i opozitës

Ahmeti: Miqësia me SHBA dhe BE, nuk ka alternativë

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti pjesë e qeverisë në Maqedoninë e Veriut pas dështmit të...

Pendarovski zbardh bisedën me Biden

“Kosova nuk është më prioritet i SHBA-së”

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, në n jë intervistë të dhënë për mediat...

Kuvendi mblidhet sot për mocionin e votëbesimit

A do të vijojë Zaev në krye të qeverisë?

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev ka ndryshuar qëndrimin lidhur me dorëheqjen e parlajmëruar, teksa thotë se...

Zaev vendos sot për të ardhmen

A do të futet Maqedonia në një kurs anti-Perëndim?

Partia qeverisëse në Maqedoninë e Veriut “LSDM” sot do të zhvillojë një mbledhje urgjente për...

M,inistri shqiptar: Do t’i propozohet Qeverisë që…

Maqedonia e Veriut shpall sot krizën energjetike

Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot pritet të shpallë gjendje krize në sektorin energjetik, për...

Greqia mesazh Shkupit

Dendias: Kthejuni shpinën forcave destabilizuese që ju largojnë nga kursi europian

Athina zyrtare ndjek me vëmendje dhe jo pa shqetësim zhvillimet politike të orëve të fundit...

Opozita maqedone ultimatum Zaevit

“Ik deri të hënën, ose do të rrëzojmë”

Partia VMRO-DPMNE dhe shumica e re parlamentare, që u bë e ditur të premten në...

Maqedoni e Veriut

Çfarë pritet të ndodhë në skenën politike?

Kryetari i partisë më të madhe opozitare në Maqedoninë e Veriut, VMRO- DPMNE-së, Hristijan Mickovski,...

Mentor Nazarko

Kosova dhe Shqipëria në Ballkanin e hapur: përpjekje për mirëkuptim

Nga Mentor Nazarko Arsyet që qëndrojnë mbrapa refuzimit të disa shteteve, për të mos marrë...

Shqipëria pro “Politikës së dyerve të hapura”

Peleshi në Ministerialin e Mbrojtjes së Europës Jug-Lindore

Shqipëria është e vendosur të ndjekë parimin e “Politikës së dyerve të hapura” për të...

Koronavirusi

Regjistrohet për herë të parë në Kroaci varianti “Delta plus”

Deputetja kroate e Capakut, Ivana Pavic Simetin, konfirmoi në emisionin Otvoreno të HRT-së se Kroacia...