MENU
klinika
Vlorë

Ikën drejtori i policisë, e zëvendëson…

Takimi në Beograd

Zyrtari amerikan apel Kosovës dhe Serbisë: Rihapni bisedimet

Zëvendës sekretari amerikan i Shtetit, David Hale, u bëri apel Kosovës dhe Serbisë të rihapin...

Parregullsitë në zgjedhje

Gjykata Penale jep dënimin për ish-zyrtarët maqedonas

Gjykata Penale në Shkup i caktoi të premten dënimin me burg Menduh Thaçit, kryetar i...

Marrëveshja

Greqia dhe Maqedonia pikë të re kufitare në Prespë

Maqedonia e Veriut dhe Greqia do të kenë pikë të re kufitare në rajonin e...

Detajet

Berat, nëna e 5 fëmijëve i jep fund jetës

Një 64-vjeçare mësohet se i ka dhënë fund jetës mëngjesin e sotëm, në fshatin Kutalli të...

"Po luftojmë për tokë"

Vuçiç: Pse Serbia e humbi Kosovën dhe kur kris lufta

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, gjatë një interviste në një televizion serb, sqaron dhe njëherë...

Ngërçi

SHBA: Pa taksa, ka dialog Kosovë-Serbi

Duke e cilësuar krejtësisht të mundur arritjen e një marrëveshjeje të qëndrueshme dhe gjithëpërfshirëse mes...

Detajet

Durrës/ E zuri korrenti, humb jetën 10-vjeçarja

Një e mitur ka humbur jetën në qytetin bregdetar të Durrësit, pasi ka rënë në...

Njoftimi i Ballës

Projekti i rëndësishëm në Prrenjas, prek 6800 banorë

Rreth 4,1 milion euro do të investohen në fshatrat Kovanik, Bardhaj, Skënderbej, Sutaj, Rrajcë Fushë...

"Dita e Gruas"

Ambasadori shqiptar në Kosovë bën gjestin e veçantë

Ambasadori shqiptar në Kosovë në kuadër të 8-Marsit, “Ditës së Gruas” ka bërë një gjest...

Korçë

Vrau nënën me sklerozë, Gjykata lë në burg 54-vjeçarin

Gjykata e Korçës ka dhënë vendimin arrest me burg për 54-vjeçarin Nesim Demollarin, i akuzuar...

Pas incidentit

Frikë nga dhuna, mjekët e Lezhës në protestë

Një ditë pas dhunimit të mjekut Zef Doda në ambjentet e spitalit të Lezhës, stafi...