MENU
klinika
Skema e fajdeve në Shkodër

Gjykata merr vendimin për 12 të arrestuarit

Zemërimi i Vuçiç me Platformën Kosovare

“Shporruni ku të doni! Serbia nuk do t’ua plotësojë”

Kuvendi i Kosovës, më 7-Mars të këtij viti ka miratuar Platformën për dialogun mbi marrëveshjen...

Mediat greke

“Shqipëria e Madhe” cenon territorin e Malit të Zi

“Shqipëria e Madhe”, që ëndërron Edi Rama dhe Hashim Thaçi, është kërcënim i hapur për...

Dukagjini i Krujës

Fshati i ‘mbytur’ nga mbeturinat!

Mbi një kilometër rrugë që lidh fshatin Dukagjin me Adriatikun në Krujë është kthyer në...

Kontestohet nga Agimi i Artë

Ministri i Maqedonisë së Veriut viziton Greqinë

Vizita e parë në parlamentin grek, e ministrit të Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Nikola...

Përplasja

Veseli: Taksa nuk duhet të pengojë marrëdhëniet me miqtë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli tha se taksa e...

Nisin hetimet

Digjet makina në Vlorë, zjarrvënie e qëllimshme

Një makinë është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të së shtunës...

Protesta

Qytetarët nga rrethet nisen drejt Tiranës

Qytetarë dhe simpatizantë të opozitës nga rrethet janë nisur në orët e para të mëngjesit...

Kundërshton Ivanovin

Zaev: Mospërdorimi i emrit të ri, mosrespektim i Kushtetutës

Kryeministri Zoran Zaev reagoi për procedurat e mëtejshme me ligjet që nuk u nënshkruan nga...

Mosmarrëveshjet me Serbinë

Zyrtarja ruse: Në veri të Kosovës po rriten tensionet!

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, deklaroi se tensionet në veri të...

Sulmojnë Thaçin

Kosovë-Serbi/ LDK dhe VV dërgojnë në Kushtetuese projektligjin

Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, dërguan në Gjykatën Kushtetuese projektligjin për...

Kritikat dhe rreziqet e ndërhyrjes

Kalldrëmet/ Ministrja: Projekt i konsultuar me UNESCO-n

Së fundmi në qytetin e Gjirokastrës, po realizohen ndërhyrjet në kalldrëmin e rrugëve, dhe rregullimin...