MENU
klinika
Udhëkryqe përmendoresh dossier

Shkupi, ku mpleksen fitimtarët e qytetërimet

Struktura turstike akomoduese

Në Gjirokastër çelen 67 bujtina të reja

Fluksi i turistëve në Gjirokastër është një motiv më shumë që pronarët e banesave karakteristike...

Dossier

Vila e Zogut në arkivat italo-shqiptare

Arkitektura italiane ka gjurmët e saj thuajse në të gjitha qytetet shqiptare, përfshi dhe kryeqytetin...

Analizë

“Tre musketarët” kamikaz, dhe ideja e “korigjimit”

Nga Fadil Maloku/ (Nesër me 7 shtator do takohen në Bruksel trojka Mogherini&Thaçi&Vuçiq, për të...

Vuçiç takon ambasadorin rus

Ndryshimi i kufijve? Vuçiç ‘kthen’ sytë nga Rusia

Dialogut midis dy liderëve politikë Kosovë-Serbi, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i ka paraprirë me një...

Aksion policor

Gjashtë vrasje pa autor, blindohet Shkodra

Prej 24 orësh qyteti i Shkodrës është blinduar nga forcat policore. Renea-s, Shqiponjat dhe Ndërhyrja...

Dossier

Në Shkodrën e valleve që këndohen

Ishte viti 1870 kur në Shqipëri u krijuar banda e pare muzikore. Drejtuesi i parë...

Kulinaria përmetare

Sofra e shtruar si për mbret, të tilla gjen veç në Përmet

Amvisa Matriona Shahini i ka ruajtur si thesar recetat e gjyshes së saj përmetare dhe...

Deklaratat e kryeministrit të Maqedonisë

Maqedonia me port në Durrës? Zaev: Rama ma ka garantuar

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke folur para anëtarëve të Dhomës Ekonomike në Shkup tha...

Qendra Profesionale në Korçë

Profesionistët e ardhshëm praktika në 64 biznese

Qendra e Formimit Profesional në Korçë është përzgjedhur për të qenë një ndër pesë qendra...

Aktivitete bamirësie në Korçë

Me frymën e Nënë Terezës

“Të duash do të thotë të bësh gjëra të vogla me dashuri të madhe “...

Ora

Kosovë/ Seanca shtyhet për nesër

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Republikës së Kosovës, lidhur me shqyrtimin e propozim-vendimit të...