MENU
klinika
Moti i keq

Aksident në Rrugën e Kombit, mbyllet aksi Shkodër-Hani i Hotit

Moti i keq

Të izoluar në dëborë, banorët e Ostrenit apel për ndihmë

Moti i keq që ka mbërthyer vendin prej kohësh, ka bllokuar mijëra banorë në zonat...

Kërkohet zgjidhje

Zaev: Identiteti nuk është i rrezikuar

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen Besa të...

Dhjetëra aksidente rrugore

Bora sjell kaos në Kosovë

Bora vazhdon të krijojë probleme të rënda në Kosovë, ku aksidente të shumta rrugore janë...

Reagimi i Hotit

‘Vlerësime kontraverse për marrëveshjen me Serbinë’

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka vlerësuar se ekipi...

Reagon Haradinaj

Arrestohet një kosovar në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj arrestimit të qytetarit me kombësi serbe Nebojsa...

Akuza e opozitës

‘Zaev i ka shitur interesat kombëtare dhe shtetërore’

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të errësirës...

Reshjet e borës

ARRSH: Akset problematike ku ecet me zinxhirë

Kur thuajse i gjithë vendi është përfshirë nga moti i keq, me reshje dëbore, ngrica...

Flet ekspertja gjermane

Kosovë/ Çfarë po ndodh me shkëmbimin e territoreve?

Bashkimi Evropian “duhet të jetë i hapur” për një iniciativë të re nga Qeveria e...

Moti

Dëbora ‘pushton’ vendin/ Pezullohet mësimi në Pukë

Reshjet e dëborës kanë paralizuar qarkullimin në gjithë fshatrat e Pukës, por edhe kanë shkaktuar...

Kushtet e vështira

Pezullohet mësimi në Korçë, acari “mbërthen” vendin

Moti i ftohtë i shoqëruar me erëra dhe dëborë ka bërë që në shumë zona...

Favore në këmbim të vendimeve

Burg për gjyqtarin dhe psikologen “seksere” të Gjykatës së Fierit

Arrest me burg është masa e dhënë për gjyqtarin e rrethit të Fierit, Roland Hysi,...