MENU
klinika
Vizita në Topojë

Balluku: Parku fotovoltaik, shembull për tu ndjekur

Zgjedhjet lokale

Zbulohet kandidati i PS në Shkodër

Valdrin Pejtri pritet të jetë kandidati i Partisë Socialiste për  Bashkinë e Shkodrës në zgjedhjet...

Njoftimi i Thaçit

Gjykata Speciale i dërgon ftesë ish-luftëtarit të Brigadës 138

Rrahim Hashimi, ish-luftëtar i “Forcave Komando Delta” të UÇK-së, Brigada 138-ZOD, është i ftuari i...

Detajet

Shkelje e probleme në Hipotekën e Kavajës, masat që u morën

Kontrolli i Ministrisë në Hipotekën e Kavajës ka zbuluar një sërë shkeljesh lidhur me aplikimet...

Thirrja e Brukselit dhe Washingtonit

Vuçiç: S’ka marrëveshje bazuar në modelin e dy Gjermanive

Për Presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, mundësitë për marrëveshje me Kosovën janë shumë më të vogla...

Deklarata

Kadri Veseli i alarmuar: Kosova po braktiset nga…

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli mori pjesë në konferencën “Dialogu publiko-privat” ku tha...

Vrasja e "Nardit të Thethit"

Zbulohet emri i autorit të krimit

Tre personat e dyshuar si bashkëpunëtorë të vrasësit të biznesmenit 32-vjeçar Nardi Polia janë lënë...

Pas Elbasanit dhe Korçës

Ekzekutimi i Gurrës, avokatët e Lushnjes bojkotojnë punën

Rreth 5 ditë pas ekzekutimit mafioz të avokatit Ravik Gurra në qendër të Elbasanit, edhe...

"Jam kriminel lufte"

Ish-komandanti i UÇK i përgjigjet SHBA-së

Pasi u emërua këshilltar i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, ish-komandanti i UÇK-së Sylejman Selimi...

Detajet

Aksident i dyfishtë në Lezhë, një i vdekur

Një person ka gjetur vdekjen mbrëmjen e sotme pas një aksidenti në zonën e Lezhës....

1 vit e gjysmë pa rrogë

Punonjësit e Kombinatit Mekanik në protestë

Rreth 130 punonjës të Kombinatit Mekanik në Poliçan kanë rreth një vit e gjysmë që...

Vendimi

Haradinaj si Rama, mbyll lojërat e fatit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka folur pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për mbylljen...