MENU
klinika
Në breg të liqenit

Gjendet trupi i pajetë i peshkatarit të humbur prej 5 ditësh

Deklarata e fortë e ministrit

Vulin: S’ka Shqipëri të madhe pa luftë me Serbinë

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka deklaruar sot se disa herë ka kërkuar nga...

Raporti mjeko-ligjor

Vrasja në Korfuz/ “U vra me urrejtje teksa mbrohej me duar”

Mjekja ligjore Hrisavgji Kushi në Korfuz ka folur për një vrasje brutale të 28-vjeçares Angjelina...

Devijimi i trafikut

Mbyllet sot autostrada Tiranë-Durrës

Duke nisur nga dita e sotme do të mbyllet autostrada Tiranë-Durrës për shkak se do...

Temperaturat e ulta

Reshjet e para të dëborës në qytetin e Sarandës

Mëngjesin e sotëm temperaturat shënuan -2 gradë celcius në qytetin bregdetar të Sarandës, duke sjellë...

Reshjet dhe kalueshmëria

Bora zbardh Gjirokastrën

Ulja e mëtejshme e temperaturave ka rritur mundësitë për borë edhe në qytetet jugore. Mësohet...

Akuzon PD-ja

“Rama përjashton kompanitë e huaja për TEC-in e Vlorës”

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka reaguar për hapjen e procedurave për dhënien me...

Pse se lashë gruan të shkonte

Rrëfehet autori i krimit të dyfishtë në Ballsh!

Zbardhet dëshmia e autorit të vrasjes së dyfishtë në Ballsh pasditen e djeshme. Gazment Musta...

Përmbledhja ditore e rajonit

Serbia ankohet për bashkëpunimin Kosovë-Shqipëri

Serbi Vendimi për një pikë të përbashkët kufitare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë ka...

Vështirësi trasporti

Rrugët malore, Elbasani me probleme

Gjatë natës së fundit kanë rënë shumë reshje dhe kjo u shoqërua me uljen e...

Ligji për Aministi

Maqedoni/ Vazhdon amnistimi për 27 prillin

Gjykata Themelore në Shkup, duke proceduar sipas kërkesave të dorëzuara në përputhje me Ligjin për...

Serbët për kufirin me Shqipërinë

‘Heqja e kufirit sjell aneksimin e Kosovës’

Vendimi për një pikë të përbashkët kufitare në mes të Kosovës dhe Shqipërisë ka ngjallur...