MENU
klinika
Avancojnë punimet

Ndërtohet argjinatura që shpëton fshatin Rreth Tapi nga përmbytjet

Aksion pastrimi në Gjirokastër

Turistët thirrje shqiptarëve: Mbani pastër ambientin!

Disa turistë të huaj të ndodhur në Gjirokastër gjatë fundjavës, angazhuan në një aksion pastrimi...

Konferenca

Bushati takon Kotzias/ Marrëveshja do të arrihet

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati morri pjesë në konferencën shkencore të organizuar nga...

Shfuqizimi i koncesioneve

Ndërtimi i HEC-eve/ Mirdita në protestë

Banorët e Kurbneshit në Mirditë janë ngritur në protestë duke kundërshtuar ndërtimit e dy HEC-ve...

Përfundojnë punimet

Berat/ Rindërtohet rruga e Kalasë, Rama: ‘Rilindje’ edhe shtëpive

Ka përfunduar rindërtimi i rrugës së Kalasë në qytetin e Beratit. Rruga që mban emrin...

Njoftimi

ARRSH përfundon riparimin në urat e Kirit dhe Spatharit

Ka përfunduar mbrëmjen e së shtunës ndërhyrja në riparimin e fugave dhe vendosja e parmakëve...

Flet ministri serb

Ultimatumi: Jo dialog pa hequr taksën!

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç,tha se me përfaqësuesit e BE kurrë nuk...

Deklarata

Liberalizimi i vizave/ Hoxha: Nuk varet nga taksa

Ministrja e Integrimit Evropian në Kosovë, Dhurata Hoxha, pohoi se fati i liberalizimit të vizave...

Shoqërohen 6 persona

Korçë/ Plagoset me armë zjarri 27-vjeçari

Një person ka mbetur i plagosur gjatë natës në Korçë. Sipas informacioneve, ngjarja ka ndodhur...

"Po shkel Kushtetutën"

Ivanov nuk dekreton ligjet, reagimi i ashpër i Xhaferit

Në lidhje me kundërshtimin e presidentit maqedonas George Ivanov për të mos dekretuar ligjet prioritare...

Deklarata

KFOR-i s’mbron serbët? Vuçiç paralajmëron

“Nëse KFOR nuk i mbron serbët, ka kush ta bëjë në vend të tyre”, ka...

Skema e fajdeve në Shkodër

Gjykata merr vendimin për 12 të arrestuarit

Në lidhje me 12 të arrestuarit e bandës së fajdeve në Shkodër është dhënë sot...