MENU
klinika
"NATO gjenocid ndaj serbëve"

Deklarata kundër NATO-s, shkarkohet direkt zv.ministrja

Digjet bimësia

Zjarr i madh në Lushnje, dyshimet e para

Një zjarr i madh ka rënë në luginën e përroit të Kasharajt në Lushnjë. Mësohet...

VIDEO

Lufta e Kosovës/ Çfarë tha Bill Clinton 20 vite më parë?

Qendra presidenciale Klinton, ka dalë me një postim në Facebook, ku ka përkujtuar 20-vjetorin e...

Shtim negativ

Ç’po ndodh me popullsinë në Maqedoninë e Veriut?

Shtim negativ i popullsisë është shënuar edhe në Maqedoninë e Veriut. Sipas disa të dhënave...

Njoftimi

E rëndë në Elbasan, makina përplas për vdekje 50-vjeçarin

Një aksident i rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Elbasan. Një 50-vjeçar është përplasur...

Ekzekutimi i Ravik Gurrës në Elbasan

Ç’vendim mori Dhoma Avokatisë?

Ekzekutimi i avokatit të Emiljano Shullazit dhe mikut të Çapajve, Ravik Gurra në mes të...

Masakra serbe

Si u vranë 193 shqiptarë në Kosovë

Regjimi spastrues i Sllobodan Millosheviç ose i njohur ndryshe si “Kasapi i Ballkanit”, kanë lënë...

VIDEO

BBC: Rrëfime nga lufta e Kosovës dhe konflikti që s’do shuhet kurrë!

Më 24 mars të vitit 1999, SHBA dhe aleatët e saj perëndimorë filluan një fushatë...

Çështja çame

Pavlopulos mesazh Shqipërisë, kujton kushtet për në BE

Në fjalën përshëndetëse për festën kombëtare të kryengritjes greke së 1821-shit kundër Perandorisë Otomane, presidenti...

I zhdukur prej 3-muajsh

E rëndë/ Gjendet një trup i dekompozuar, dyshimet e para

Një trup i dekompozuar është gjetur pranë malit të Krrabit në rrethin e Pukës. Sipas...

5 tërmetet e majit të 2018-ës

Selenicë/ Të dëmtuar nga tërmeti, banorët ende pa dëmshpërblim

Në maj të vitit të shkuar, 5 tërmete goditën fuqishëm jugun e Shqipërisë, ku dëmin...

Raporti i Policisë

Bilanci/ 12 makina të djegura në 3 muaj, vetëm në Vlorë

Makina e djegur mbrëmë në Vlorë e çoi në 12 numrin e automjeteve të shkrumbuara...