MENU
Provokimi

Daçiç: S’ka INTERPOL e UNESCO për Kosovën!

Akuzat!

Shkup, ndalohet ish-kryetari i parlamentit dhe dy ish-ministra

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës...

Letra

Presidenti Trump përshëndet arritjet e Maqedonisë së Veriut

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran...

I dënuar edhe më parë

Policia pranga hajdutit të tretë në Tepelenë

Policia e Tepelenës vuri në pranga të kërkuarin e tretë ditën mbrëmjen e sotme.  I...

Mosmiratimi

“Buxheti 2019″/ Bashkia e Prrenjasit, në prag falimenti

Bashkia e Prrenjasit është në prag të mbylljes së dyerve të institucionit, e jo vetëm....

Reagimi!

MPJ e Rusisë: Moska nuk e ka ndryshuar qëndrimin për Kosovën

Moska nuk e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës, ka thënë zëdhënësja e ministrisë së Jashtme...

Reagon Maqedonia

Ali Ahmeti: Kosova duhet të heqë taksën ndaj Serbisë

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka deklaruar se Kosova duhet të heqë taksën  ndaj Serbisë...

Bashkëpunëtor i viktimës

Vrasja e Sokol Ramës/ Policia e Tepelenës arreston të dyshuarin

Policia e Tepelenës arrestoi të dyshuarin për vrasjen e shtetasit Sokol Rama. Pas një operacioni...

Takon ambasadorin Fabrici

Vuçiç i ‘lutet’ BE-së: Detyroni Kosovën të heqë taksën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç takoi sot shefin e delegacionit të Bashkimit Evropian, ambasadorin Sam...

Prononcimi për mediat

Dialog i fshehtë me Serbinë? Haradinaj akuza Mogherinit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpërthyer sërish në akuza të forta kundër Mogherinit. Në...

Detajet

Tronditet Elbasani, shpërthim i fuqishëm

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar këtë paradite në Elbasan në lagjen “5 maji” të qytetit...

20 vjet nga përfundimi i luftës

Marrëveshja me Serbinë, Thaçi del me një kërkesë

I pranishëm në konferencën me temë “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ Kosovë-Serbi”, presidenti...