MENU
Këshilla!

Walker, mik i shqiptarëve: Kosova duhet t’i dalë zot vetes!

Tregëti mes pluhurit

Elbasan/ Ballokumet në rrugë, AKU largon ambulantët

Prej më shumë se një muaji, rrugët e Elbasanit janë mbushur me ambulantë që tregtojnë...

Reformat e papërfunduara

Marrëveshja me zonën euro/ Greqia rrezikon 750-mln euro

Greqia është në rrezik të mos marrë rreth 750 milionë euro hua muajin e ardhshëm...

Maqedonia e Veriut

Zaev dhe Ahmeti diskutojnë për Presidentin e ri

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të...

Kufiri dhe taksa

Engel përkrah Kosovën për çështjën e taksës

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç pohoi se vënia e kufirit mes...

Përdhunimi në Kavajë

Gjykata merr vendimin për të miturit: Burg!

Të miturit e përfshirë në skandalin seksual në qytetin e Kavajës janë lënë në burg...

Detajet

Zjarr në kodrat e Patosit, rrezikohen puset e naftës

Një zjarr ka përfshirë zonën e njohur si “Ofiçinë” në kodrat e Patosit. Mësohet se...

Tubimi

Nënkryetarja e Bashkisë Lezhë në polici

Në policinë e Lezhës, procedohen dhe shoqërohen rreth 11 persona, për tubim të paligjshëm dhe bllokim...

Në Tepelenë

I zhdukur prej dy javësh, gjendet i vrarë në makinë 33-vjeçari

Është gjetur i ekzekutuar në makinë një nga dy shokët e shpallur të zhdukur prej...

Detajet

Vrau 8 persona/ Sa vite burg rrezikon Ritvan Zykaj

Prokuroria ka kërkuar burg për jetë për autorin e masakrës së Selenicës, Ritvan Zykaj. Dosja...

ligji i ri

Kosovë/ Haradinaj paralajmëron shkurtimin e ministrive

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar Ligjin për Qeverinë, i cili parashikon zvogëlimin e...

Deklarata e plotë

Shkupi po organizon sulme ndaj Vuçiç? Flet ministri serb

“Kyeqyteti maqedonas po kthehet në një qendër të shërbimeve të inteligjencës”, kështu është shprehur ministri...