MENU
Evidentohen shkelje të rënda

Pasojat shkatërrimtare/ Pritet mbyllja e guroreve të Krujës

Projekti "Fruta të freskëta në shkollë"

Peleshi kthehet në Korçë për projektin e ministrisë

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z. Niko Peleshi ishte në shkollën 9 vjeçare “Ismail...

Helmim masiv

Në urgjencë, 40 punonjëse të rrobaqepsisë

Rreth 40 punonjëse janë helmuar në një rrobaqepsi në Durrës. Punonjëset shfaqën shenja helmimi, marrje...

Takimi Shqipëri-Kosovë

Mbledhja e dy qeverive, pikënisje e bashkëpunimit

Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës kanë njoftuar se në mbledhjen e radhës së Qeverisë së...

Zëvëndësimi i Vuçiçit

‘Duan ta rrëzojnë Vuçiçin’

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, tha se e vetmja mënyrë që Serbia ta njohë...

Trajtim i specializuar

Sillet në Tiranë biznesmeni që humbi gjymtyrët

Pronari i një guroreje, Agron Alushaj, mbeti i plagosur ditën e djeshme si pasojë e...

Gjuha shqipe në Maqedoni

Ivanov hesht për Ligjin mbi zyrtarizimin e shqipës

Kryetari i Maqedonisë, George Ivanov, nuk heq dorë nga vendimi për mos dekretimin e Ligjit...

Produktet serbe

Presidenti Thaçi hesht ndaj taksës 100%

Janë bërë tashmë tri ditë prejse Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që ta rrisë...

Epiqendra

Tërmeti ‘shkund’ Shkodrën

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotme në veri të vendit, Shkodër. Mësohet se lëkundjet...

Taksa 100% për mallrat serbe

Ejupi: Vendimi i qëlluar, fuqia e Kosovës duhej treguar më herët

Qeveria e Kosovës miratoi propozimin për të vendosur taksën prej 100% ndaj produkteve që vijnë...

Fituesi

Del rezultati/ zgjidhet kreu i ri i PD-së në Durrës

Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike në qarkun e Durrësit....

Zbulohet identiteti

Vlorë/ Makina hidhet në erë, shoferi humbet gjymtyrët

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës, pasditen e sotme, ku një...