MENU
Detajet

Sulmet terroriste/ Arrestohen 20 persona në Maqedoni

Dialogu Kosovë-Serbi

Vuçiç sulmon politikanët kosovarë: Jeni jashtë realitetit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih deklaroi se marrëdhëniet Prishtinë-Beograd...

Kuçovë

Banorët e fshatit izolohen nga mungesa e urës

Banorët e fshatit Lumas në bashkinë e Kuçovës, janë të detyruar të përballen me vështirësitë...

Deklarata e plotë

Ndryshim kufijsh në Maqedoninë e Veriut? Zaev i prerë

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev në një intervistë me Deutsche Welle komentoi debatin për ndryshim kufijsh...

SHÇBA ekzekuton vendimin

Lirimi i Naser Gashit/ Burg për Shefin e Komisariatit Kukës

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në Ministrinë e Brendshme ekzekutoi vendimet e...

Reagimi!

Vuçiç: Këtë vit s’kemi marrëveshje me Kosovën!

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka thënë se nuk është shumë optimist se këtë vit...

Sloganet pikante

Mesazhet për Ramën, parrullat e protestuesve nga rrethet

Slogane pikante dhe parulla me mesazhe të forta kanë zgjedhur protestuesit e rretheve sot për...

"ISIS do sulmojë qytetarët"

Rreziku/ Ambasada e SHBA apel pas parandalimit të sulmit

Menjëherë pas komunikatës së MPB-së se struktura radikale të ISIS-it kanë planifikuar sulme terroriste në...

'Ethet e ndarjes'

11- vite shtet, Kosova feston ditëlindjen

Festa e Njëmbëdhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës po pritet nën ethet e ndarjes. Këtë frikë...

Apeli

Protestuesit nisen nga rrethet/ Deputeti: Policia mos të provokojë

Dhjetëra autobusë dhe automjete private janë nisur nga Fieri mëngjesin e sotëm drejt kryeqytetit ku...

Përplasja me policinë

Protesta, kontroll e foto nga lista e personave të nisur për protestë

Mëngjesin e sotëm në Kryebushat të Shkodrës policia ka zhvilluar kontrolle tek personat, të cilët...

Detajet

Qëllohet 2 herë në gjoks/ 52-vjeçari shkon vetë në spital

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Patos të Fierit. Sipas...