MENU
Përmbledhja ditore e rajonit

A është SHBA në përkrahje të dialogut Kosovë-Serbi?

Sasia e madhe

Morinë/ Ndalohen ilaçe kontrabandë në doganë

Specialistë të strukturave të Shërbimit Doganor Shqiptar kanë bllokuar në Pikën e Kalimit Kufitar të...

Kërkesa për BE-në

Veseli: Presim përgjigje pozitive për vizat

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të...

Identiteti i viktimave

Fushë-Krujë/ Aksident i rëndë, 2 të vdekur dhe 1 i plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në Fushë-Krujë. Sipas raportimeve të para...

Sëpata e paligjshmërisë

Lezhë/ Moratoriumi nuk e ndal prerjen e paligjshme të pyjeve

Pavarësisht efekteve pozitive, moratoriumi i pyjeve nuk e ka ndalur plotësisht sëpatën e paligjshmërisë në...

Marrëveshja përfundimtare

A po koordinohet Thaçi me SHBA-në për marrëveshjen me Serbinë?

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pritet që javën e ardhshme do të shkojë për vizitë...

Evidentohen shkelje të rënda

Pasojat shkatërrimtare/ Pritet mbyllja e guroreve të Krujës

Një janari i vitit të ardhshëm pritet të shënojë mbylljen e guroreve në Malin e...

Projekti "Fruta të freskëta në shkollë"

Peleshi kthehet në Korçë për projektin e ministrisë

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z. Niko Peleshi ishte në shkollën 9 vjeçare “Ismail...

Helmim masiv

Në urgjencë, 40 punonjëse të rrobaqepsisë

Rreth 40 punonjëse janë helmuar në një rrobaqepsi në Durrës. Punonjëset shfaqën shenja helmimi, marrje...

Takimi Shqipëri-Kosovë

Mbledhja e dy qeverive, pikënisje e bashkëpunimit

Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës kanë njoftuar se në mbledhjen e radhës së Qeverisë së...

Zëvëndësimi i Vuçiçit

‘Duan ta rrëzojnë Vuçiçin’

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, tha se e vetmja mënyrë që Serbia ta njohë...

Trajtim i specializuar

Sillet në Tiranë biznesmeni që humbi gjymtyrët

Pronari i një guroreje, Agron Alushaj, mbeti i plagosur ditën e djeshme si pasojë e...