MENU
klinika
Moti i keq

Thethi i bllokuar, banorët apel për ndihmë

Moti i keq

2 metër dëborë në Dibër, Elbasani frikë përmbytjesh!

Qarku i Dibrës u prek më së shumti nga moti i keq i kohëve të...

551-vjetori i vdekjes

Mbi varrin e Skënderbeut: Mos ikni nga Shqipëria!

Në Lezhë është përkujtuar 551-vjetori i vdekjes së Heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Në ceremoninë...

Probleme në zonat e caktuara

Dëbora kthehet në akull, vështirësitë në lëvizje

Ngricat në vend shkaktuan mjaft probleme në disa zona të caktuara ku edhe u bllokuan...

Reshjet e dëborës

Bora dhe ngricat/ Ku duhen përdorur zinxhirët

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar për gjendjen e rrugëve në vend në tre rajonet e...

Deklarata

Borë dhe ngrica, ARRSH: Situata në akset kryesore

Moti i keq dhe ngricat kanë pushtuar vendin duke krijuar vështirësi në shumë qytete dhe...

Moti i keq

Dëbora i ‘thyen’ kockat shkodranëve

Reshjet e dëborës që mbuluan para pak ditëve qytetin e Shkodrës, duket se e kanë...

Moti i keq

Borë dhe acar, rëndohet situata në Mirditë

Duket se moti i keq dhe rikthimi i reshjeve te borës kanë krijuar edhe më...

Deklarata

ARRSH njofton: Këto janë akset problematike

Përmes një njoftimi për mediat, ARRSH ka dhënë detaje lidhur me gjendjen në të gjitha...

"Të ulen kreditet"

Shkodra bashkohet me Tiranën dhe Durrësin, studentët në bojkot

Studentët e Shkodrës nuk iu rikthyen auditoreve as këtë të hënë. Ata kërkojnë si pika...

Protesta

Studentët e Shkodrës shtojnë pikat, i dorëzojnë në Rektorat

Studentët e Universitetit të Shkodrës ‘Luigj Gurakuqi’, kanë shtuar edhe dy pika të tjera në...

Rinisin reshjet e borës

Situatë emergjente në Dibër, izolohen 30% e fshatrave

Reshjet e borës në qarkun e Dibrës kanë rinisur dhe si pasojë kanë bllokuar rreth...