MENU
klinika
"Harrojeni sigurinë e rreme ndaj virusit"

The Guardian: Pa u gjetur vaksina, do jetojmë në pandemi!

"Gjeniu i dritës"

Intervista e rrallë e Teslës: Pse nuk jam dakord me Ajnshtajnin?!

       Për të profilizuar një identitet kaq të jashtëzakonshëm të historisë së shkencës,...

Kufizohet lëvizja/ Ja masat e reja!

Koronavirusi/ Kosova kthen orën policore

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar sot masat e reja administrative me qëllim të...

"Nevojiten institucione të fuqishme"

Isa Mustafa: Ndodhemi në gjendje të panjohur

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur se paralajmërimi i Prokurorisë së...

Iluministi italian që vajtoi varrin e Skënderbeut

“Për burrat e shquar gjithë dheu është varr”

Gabriel Faerni ishte illuminist italian që lindi në Kremona. Botoi në latinisht e italisht si...

Përditësimi i MSH

Si u zgjerua harta e koronavirusit? 45 raste të reja në 24 orët e fundit

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne spital dhe...

Draftrezoluta

Anëtarët e rinj të skemës së sigurimit të depozitave

Agjencitë e kursim kreditit do të bëhen anëtare të Agjencisë së Sigurimit të Depozitave për...

6 muaj që nga rasti i parë me Covid-19 në Wuhan

Kreu i OBSH: Më e keqja nuk ka ardhur akoma

Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se pandemia e koronavirusit nuk është drejt përfundimit. Tashmë janë...

Nga Endri Tafani

Komunisti Rama dhe anti-komunistët e djathtë të PD-së!

Nga Endri Tafani Ka plot njerëz që e përdorin termin “komunist” pa e patur fare...

Nga Poli Hoxha

Kaq budallenj i dinë socialistët e thjeshtë?!

Nga Poli Hoxha Edi Rama kishte ngarkuar, Endri Fugën, me gjithë stafin e tij gjigant të...

"Nëse nuk e votojnë është “nul”

Mustafa Nano dy fjalë për opozitën parlamentare: Kërcënimi është një bllof

Situata politike me theks të veçantë çështja që ka të bëjë me reformën zgjedhore, në...

Shpërthen ndaj deputetëve të PS e PD

Rama: E ridhunuat të miturën e abuzuar nga roja!

Kryeministri Edi Rama komentoi me tone të ashpra ngjarjen tronditëse të përdhunimit të 15-vjeçares nga...