MENU
klinika
Ja sa deputetë kanë marrë partitë e mëdha

KQZ publikon rezultatet, ja deputetët e Kuvendit

Menaxheri publikon listën...

Ja sa paguhen këngëtarët shqiptarë për një koncert!

Drini Zatriqi është një nga ish-menaxherët e disa prej këngëtarëve më të njohur. Ai ka...

Zbulohet arsyeja se pse shkoi në Stamboll

Genta Ismajli bombardohet nga mediat turke!

Këngëtarja e njohur Genta Ismajli, së fundmi ka udhëtuar drejt Turqisë sepse shumë shpejt ajo...

Si "lexohen" Shkrimet e Shenjta

Në të vërtetë ç’është mëkati sipas Martin Luterit?

      Si sot, 500 vjet më parë, më 31 tetor 1517, një murg...

Përktheu: Salih Mehmeti

Poemë/ Si filloi jeta e vdekatarëve?

        Si filloi jeta e vdekatarëve (poemë) -πρῶτον δ᾽ ἄνειμι καὶ διαπτύξω...

E pamundur fikja e zjarrit

Flakët “përpijnë” Bulqizën, digjen 50 ha pyje

Një zjarr masiv ka përfshirë pyjet me dushqe e halore të fshatit Koçaj, në Bashkinë...

Të mirat që na fal

Shega një “burim” vitaminash dhe antioksidantësh

Shega , simboli i mirëqenies, jetëgjatësisë dhe mbarësisë, është një frut që duhet të zërë...

Në pranga një person

Aksidentohet tek Ura e Dajlanit/ Humb jetën shpërndarësi i picave

Një aksident tragjik ka ndodhur në Durrës, ku i vdekur ka mbetur një person një...

Sipas The Economist

Pse është fundi i epokës tregjeve financiare?

Artikujt e fundit të “The Economist”, rikonfirmojn faktin gjithnjë e më të dukshëm që tregjet...

Nga REL

Negociatat/ Finlanda lë në pritje Shqipërinë: Të përmbushë kushtet

Presidenca finlandeze e Bashkimit Evropian propozoi zyrtarisht që të veçohet vendimi për Maqedoninë e Veriut,...

Nga Entela Binjaku  

Intervista/ Përkthyesi besnik i Kadaresë rrëfen për lexuesit shqiptarë

Në Ditën Ndërkombëtare të Përkthyesve pata fatin të intervistoj përkthyesin në rumanisht të shkrimtarit tonë...

Zbuloni të vërtetën

A është i shëndetshëm konsumimi i vezës në darkë?

Shumë e pasur me proteina, veza është ushqimi më i shpejtë dhe më i lehtë...