MENU
klinika
Mobilizon forcat

Parlamenti mblidhet të mërkurën, opozita del me një vendim

Rama paralajmëron Universitetet

“Nëse nuk plotësoni kërkesat e studentëve…”

Teksa ishte i pranishëm në prezantimin e bibliotekës dixhitale për universitet, kryeministri Rama u ndal...

Pritet të kërkohet...

Mbledhja e grupit të PS, kur do të zhvillohet seanca plenare?

Gjatë ditës së sotme, Partia Socialiste ka mbajtur një mbledhje të grupit parlamentar. Në këtë...

EMRI

Tjetër “tradhtar” në PD, kush është kandidati që kërkon mandatin?

Një tjetër demokrat ka tradhtuar Partinë Demokratike. Bëhet fjalë për kandidatin e PD-së në Dibër,...

Detaje

Gjykata rrëzon kërkesën e Llallës, lë në fuqi vendimin e Prokurorisë

Adriatik Llalla kundërshtoi zgjatjen e afateve të hetimeve për çështjen e tij, por gjykata për...

Deklarata

Lleshaj flet nga Shkodra: Siguria është goditur nga krimi!

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj teksa ndodhet në Shkodër duke prezantuar prefektin e ri, Valdrin...

10 vjet në NATO

Ambasada e SHBA-së del me një mesazh të rëndësishëm për Shqipërinë

Përmes një postimi në Facebook, ambasada amerikane në Tiranë ka shpërndarë një mesash në kuadër...

Deklarata

Masat/ Cakaj-konsujve të nderit: Dorëzoni targat diplomatike!

“Të paktën 38 konsuj nderi nuk do të lëvizin më me targa diplomatike, por do...

Parashikimi

Si pritet të jetë moti javën e parë e prillit?

Java e parë e prillit pritet të nisë me temperatura relativisht të larta dhe pa...

VIDEO

Rama e nis ditën me një lajm të mirë për të moshuarit

Mëngjesin e kësaj të hëne, kryeministri Rama e ka nisur me një lajm të mirë...

Vrasjet në Shkodër

VOA: 13 janari 2018 “përmbysi” qetësinë mes grupeve!

Vrasja të shtunën në Shkodër e dy vëllezërve Astrit dhe Ibrahim Bilali ka rikthyer vëmendjen...

Një tryezë dialogu

Kriza politike/ Çfarë i këshilluan Meidani dhe Moisiu presidentit Meta?

Dy ish-presidentët e vendit, Alfred Moisiu dhe Rexhep Meidani, kanë kërkuar nga pasardhësi i tyre,...