MENU
klinika
"Punojnë, por nuk marrin rrogë"

INSTAT: Sa % e shqiptarëve paguhen pa para?

Shifrat

Rriten investimet e huaja për energjinë, telekomunikacioni…

Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, investimet e huaja direkte në vend janë rritur...

Shëndeti bankar

“S&P”: Ç’do ndodhë me bankat e mëdha?

Përveç notës B+ për borxhin sovran, të cilin e vlerësoi me perspektivë të qëndrushme, agjencia...

Shifrat sipas Instat

“Nga 842 në 652″/ Ulet numri të huajve që vijnë në Shqipëri për…

Instituti i Statistikave në Shqipëri ka publikuar së fundmi disa shifra në lidhje me numrin...

Kursi

Këmbimi valutor/ Si nisi java për euron dhe dollarin?

Në tregun e këmbimit valutor vendas java ka nisur pozitive për euron. Valuta e eurozonës...

Zhvillohet mbledhja

Miratohen Planet Operacionale të Tatimeve për vitin 2019

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve zhvilloi mbledhjen e 10-të të Komitetit të Reformave. Gjatë mbledhjes...

Formula e re

Shtyhet arkëtimi i taksës së shtëpisë

Një formulë e re për llogaritjen e taksës së shtëpive do të vihet në zbatim,...

Deklarata

Rama premton: Mbështesim sipërmarrësit me ide konkrete

Kryeministri Edi Rama ishte në Dushnik të Beratit ku vizitoi një sipërmarrje të bimëve medicinale...

Paketa

Politikat fiskale, 2018 vit “agresiv” për bujqësinë

Një situatë konfuze është krijuar në sektorin e bujqësisë që prej dhjetorit 2018. Lidhur me...

Shifrat

Bien vera dhe birra, dominojnë markat e huaja

Ky vit nuk ka qenë i mbarë për prodhuesit shqiptar të verës dhe birrës. Ndryshe...

Kursi i këmbimit

Këmbimi valutor, euro pëson luhatje

Në tregun valutor vendas monedha europiane në krahasim me një ditë më parë ka pësuar...

Shqipëria në ngërç kreditimi

Bie kredia për ekonominë, FMN zbulon shkaqet

Nga të dhënat e fundit të Bankës së Shqipërisë, vihet re se Shqipëria po përballet...