MENU
klinika
Falimentimi i 'Germania AG'

Si po deportohen tani shqiptarët?

Reagon shtypi

Fullani, pas BSH, ‘zbarkon’ në Bankën e Malit të Zi

Ish-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani do të jetë pjesë e Bankës Qendrore në...

Banka e Shqipërisë

Guvernatori Sejko: Ekonomia në rritje, Leku do forcohet

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko mbajti një konferencë për shtyp ku foli mbi...

Raporti

Banka Botërore: Për çfarë janë të nevojshme eksportet më të larta?

Kjo është një seri raportesh gjysmëvjetore mbi zhvillimet e fundit ekonomike dhe politikat ekonomike në...

Turqia në vend të parë

Organizata Botërore e Turizmit: Shqipëria në vend të dytë për…

Viti 2018 është mbyllur me një rekord pozitiv për Shqipërinë. Të dhënat e Organizatës Botërore...

"Coface" paralajmëron klientët

Mos investoni në këtë sektor në Shqipëri

“Rritja pritet të jetë e lartë gjatë 2019”, kështu është shkruar në raportin e agjencisë...

Kursi

Këmbimi valutor, leku “shemb” monedhën e…

Në tregun e këmbimit valutor vendas ditën e mërkurë leku ka fituar terren përballë monedha...

Do hynte në tregun shqiptar

Linja ajrore low-cost shpall falimentin

“Kompania ajrore me bazë në Berlin, ‘Germania’ ka paraqitur kërkesën për falimentim”, kështu është shkruar...

Shuma

Kursimet e shqiptarëve në euro pësojnë rritje rekord

Sipas disa të dhënave të publikuara nga Banka e Shqipërisë, vihet re se depozitat në...

Të dhënat sipas Eurostat

Ku renditet Shqipëria në Evropë për prodhimin e agrumeve?

Sipas disa të dhënave të publikuara nga Eurostat, Shqipëria duke u favorizuar nga klima e...

Faktorët

Me sa miliardë lekë më pak u mbyll kredia për 2018? Shifrat

Banka e Shqipërisë ka publikuar të dhënat e fundit për portofolin e kredisë për ekonominë....

Njoftimi

DPT paralajmëron tatimpaguesit: Paguani në kohë, ose…

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka lëshuar një paralajmërim të fortë për të gjithë tatimpaguesit....