MENU
klinika
Konferenca e Bankës së Shqipërisë

Ekonomia e paskrizës, sfidat për bankat qendrore

“Buxheti 2019”

Ahmetaj: Të regjistrohen pronat, taksa jo ‘kuturu’

Ministri i Ekonomisë dhe i Financave, Arben Ahmetaj tha se parashikimet janë që borxhi publik...

Jemi ndër vendet problematike

Banka Botërore, alarm për sigurinë ushqimore

Banka Botërore vlerëson se hendeku mes nevojës për siguri ushqimore dhe kapaciteteve që ka Shqipëria...

Në Kuvend buxheti i 2019

Zyrtare/ Rritja e pagave dhe vendet e reja të punës

Buxheti i vitit 2019 u fut dje në procedurat parlamentare. Ministri i Financave dhe të...

Vendimi i ri i qeverisë

Qeveria takson reklamat në media, 6% TVSH

Një vendim i ri është marrë nga qeveria lidhur me TVSH për reklamat në media....

Rezultatet e OSHEE

Gjiknuri: Humbjet në rrjet kanë zbritur nën 24%

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, komentoi sot statistikat e publikuara për rezultatet e...

Kursi i këmbimit

Euro kthehet sipër 125 lekëve

Euro u forcua për të tretën ditë radhazi në kursin e këmbimit me lekun, duke...

Kreditimi i shtrënguar

Ahmetaj kritikon bankat

Rritja e kreditimit mund ta çojë rritjen ekonomike në nivelet e viteve të parakrizës. Gjatë...

Emigrimi i shqiptarëve

‘Shqipërisë po i ikën potenciali, e para në Evropë, e pesta në botë’

Prof. Russel King, në Shkollën për Studime Globale, në Universitetin e Sussex në Britaninë e...

Deklarata

Rama vlerësim për Bankën e Shqipërisë: Institucioni i vetëm…

Gjatë fjalës së tij në Konferencën Vjetore të Bankës së Shqipërisë “Politika monetare, Integrimi Ekonomik...

Konferenca e Bankës së Shqipërisë

Sejko: Premisa pozitive për rritjen

Banka e Shqipërisë organizoi të enjten konferencën e saj vjetore, me temë Politika Monetare, Integrimi...

"Buxheti 2019"

Ahmetaj tregon sektorët ku do të rriten pagat

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj, ka prezantuar projektbuxhetin e vitit 2019. Ministri në...