MENU
klinika
Kursi i këmbimit

Euro bie përsëri, rritet dollari

Bashkëpunimi Shqiptaro-Gjerman

Schutz: Nga nëntori Gjermania rekord ndihme për Shqipërinë

Në festimet me rastin e Ditës së Bashkimit Gjerman në Tiranë ambasadorja gjermane, Susanne Schütz...

'Rritja ekonomike 4%'

Shqipëria me rritjen më të lartë në rajon

Shqipëria do të ketë rritjen ekonomike më të lartë në rajon për këtë vit. Sipas...

Blerja e eurobondit shqiptar

Eurobondi/ Ahmetaj: Të huajt besojnë te Shqipëria

Në seancën e sotme parlamentare ku mungon opozita, ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj,...

Dossier

Shqipëria portë hyrëse për mallrat e falsifikuara

Një studim i fundit i zyrës së pronësisë intelektuale të Bashkimit Europian, OECD dhe EUROPOL...

Qeveria refuzon ofertën

Telekom Serbia në Shqipëri? Jo, faleminderit!

Oferta 61 milionë euro e Telekom Serbia, edhe pse më e larta në garë për...

Tani janë zyrtarisht 15

Numri i bankave ulet pas 13 vjetësh

Për herë të parë pas 13 vjetësh, numri i bankave në tregun shqiptar është zvogëluar....

Eurobondi

Sejko: Hap pozitiv, nuk rritet borxhi publik

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko tha se blerja e “Eurbondit” nuk do të...

Vrojtimi i Bankës së Shqipërisë

Një në pesë familje blen me listë

Një ndër pesë familje shqiptare blejnë me listë në dyqane. Anketa e Bankës së Shqipërisë...

Kursi i këmbimit

Leku dominon tregun

Leku ka dominuar të mërkurën tregun e këmbimit valutor, duke u forcuar kundrejt të gjitha...

Reagon Konfindustria

Çmimi i naftës, rrezik për ekonominë

Rritja e çmimit të karburanteve ka shkaktuar shumë shpejt reagimin e shoqatave përfaqësuese të biznesit....

Financon 17 shkolla të reja

Taksa vendore për arsimin, priten 7 milionë euro për 2018

Bashkia e Tiranës planifikon të mbledhë këtë vit 892 milionë lekë ose rreth 7 milionë...