MENU
klinika
Abuzimi me monopolin

51 milionë lekë gjobë për koncesionarin e kolaudimit

Rritje e qendrueshme

BE: Rritja ekonomike e Shqipërisë, 4.1%

Komisioni Europian tha të enjten se rriti parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë këtij...

Kursi i këmbimit

Forcohen dollari dhe paundi

Kursi i këmbimit mes euros dhe lekut përkohësisht është stabilizuar poshtë nivelit 125 lekëve. Sipas...

Rriten arkëtimet Ujësjellësave

17 milionë euro më shumë

Arkëtimet e ndërmarrjeve të ujësjellës kanalizimeve janë rritur me 17 milionë euro këtë vit. Gjatë...

Bie në 1.9%

Inflacioni prek nivelin më të ulët që nga janari

Inflacioni ra për të katërtin muaj radhazi në tetor dhe arriti nivelin më të ulët...

Anullohet udhëzimi i vitit të kaluar

Ulen tarifat përmbarimore

Tarifat e shërbimit përmbarimor privat janë ulur. Pas një beteje që zgjati më shumë se...

Kriza e ekonomisë fqinje

Spanjollët janë bërë më të pasur se italianët

Spanjollët janë bërë më të pasur se italianët, që është tregues optimist për rimëkëmbjen e...

Nuk raportojnë transaksionet

Pastrimi i parave, gjoba për ndërtuesit

Dhjetë firma ndërtimi janë të përfshira aktualisht në procese gjyqësore me Drejtorinë e Përgjithshme të...

Kalvari i pronarëve

10 mijë dosje pronash pa përgjigje

Afro 10 mijë dosje pronash në gjithë territorin mbeten ende pa një vlerësim përfundimtar për...

Propozimi nga ekspertët

Tatimi të paguhet mbi të ardhurat familjare

Ekspertët mendojnë se Shqipëria duhet të aplikojë tatim mbi të ardhurat familjare dhe jo ato...

Komisioni i Ekonomisë

Rrogat deri 40 mijë lekë pa taksa, Ahmetaj kundër

Deputetë të Maxhorancës në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë propozuan që pagat deri në 40 mijë...

360 kompani deri tani

Kina po “blen” Europën

Prania kineze është shtrirë gjerësisht edhe në kontinentin europian. Sipas një analize të agjencisë mediatike...