MENU
klinika
Projekti i Unazës së Madhe

ALUIZNI: Ndërtimet nuk legalizohen

Kursi i këmbimit

Euro, “lavdi” e shkurtër?

Revanshi i euros në kursin e këmbimit valutor duket se ishte i përkohshëm. Monedha europiane...

U rrit sërish për shtatorin

Bankat, fitimi arrin në 114 milionë euro

Sistemi bankar shqiptar e mbylli nëntëmujorin me një fitim prej 14.3 miliardë lekësh ose rreth...

Deklarata

Viti 2019/ Ahmetaj: Buxheti rritet me 5.9%

Ministri i Financave dhe Ekonimisë Arben Ahmetaj tha se buxheti i vitit 2019 rritet me...

Deklarata e kryeministrit

Shqipëria rregullon kriptomonedhat?

Kryeministri, Edi Rama, tha në fund të tetorit se qeveria po punon për krijimin e...

I kanë vetëm 11% e bizneseve

Këshillat e Sigurisë në Punë nuk funksionojnë

Vetëm 860 ndërmarrje në vend kanë Këshill të Sigurisë dhe Shëndetit në Punë. Sipas Inspektoratit...

56% deklarojnë dëme direkte

Kosovë, biznesi po dëmtohet nga mosheqja e vizave

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) vazhdon ta vlerësojë si shqetësuese vonesën për liberalizimin e vizave....

‘Shqiptarët kanë në dorë ekonominë e Greqisë’

Greqia: Po ikën shqiptarët, ne marrim fund

Emigrantët shqiptarë në Greqi, jo vetëm që kanë arritur të sigurojnë jetesën e tyre duke...

Shkelet standardi

Qeset plastike, gjoba ndaj prodhuesve

Tre kompani prodhuese të qeseve plastike janë gjobitur nga Inspektorati i Mjedisit në harkun kohor...

Parashikimet e Bankës Botërore

Ekonomia e rajonit do të rritet me 3.5%

Banka Botërore parashikon që rritja e Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) në Ballkanin Perëndimor do...

Argumentet e KLSH-së

A po gënjen qeveria me borxhin?

Raporti i Kontrollit të Lartë të Shtetit për buxhetin faktik të vitit 2017 përmban kritika...

Por nuk përfshin eurobondin

Borxhi publik, 66% në fund të shtatorit

Shifrat e 9-mujorit konfirmuan ecurinë e stabilizmit të borxhit publik të vendit. Sipas të dhënave...