MENU
klinika
Festivali i inovacionit

Gjiknuri premton investime për rrjetet broadband

Kursi i këmbimit

Leku forcohet ndaj euros dhe dollarit

Leku fitoi sërish lehtë terren të mërkurën në kursin e këmbimit me euron dhe dollarin...

Kryeson 1 mijë lekëshi

Leku, falsifikim “diletantësh”

Prerja e lekut që bie më shpesh pre e falsifikimit është kartëmonedha 1 mijë lekëshe....

Deklaratat e guvernatorit

Sejko: Ekonomia shqiptare ka ulur produktivitetin

Si një gjetje e studimit të titulluar “Ngadalësimi i produktivitetit dhe hipoteza e stanjacionit shekullor”,guvernatori...

Energjia diellore

Gjashtë oferta për parkun fotovoltaik të Vlorës

Gjashtë kompani të huaja kanë paraqitur zyrtarisht oferta për të ngritur një impiant fotovoltaik në...

Drejtori ekzekutiv i Bankës Botërore

Rritja ekonomike, mos e nënvlerësoni teknologjinë

Drejtori ekzekutiv i Bankës Botërore, Patrizio Pagano, tha gjatë një prezantimi të mbajtur në Bankën...

Kursi i këmbimit

Forcimi i euros është frenuar

Kursi i këmbimit u paraqit i qëndrueshëm dhe pa luhatje të mëdha ditën e martë....

Ekonomia po ndryshon

Themelet e rritjes, industritë dhe shërbimet eksportuese

  Ekonomia shqiptare po ndryshon dhe burimet e rritjes po zhvendosen. Nga një ekonomi që...

'E mirëpresin taksën'

Gjiknuri: S’kemi asnjë problem me kuksianët

Një ditë pas rinisjes së pagesës në Rrugën e Kombit, ministri i Transporteve, Damian Gjiknuri...

E ndjekin afro 21%

19 mijë nxënës në arsimin profesional

Mbi 19 mijë nxënës do të ndjekin arsimin profesional këtë vit, nga të cilët mbi...

Kursi i këmbimit

Leku forcohet ndaj euros, por bie ndaj dollarit

E hëna e ka ndalur hovin e forcimit të euros në kursin e këmbimit valutor....

Ulet deficiti tregtar

Eksportet arrijnë në 1.6 miliardë euro

Eksportet shqiptare u rritën përsëri në muajin gusht, me 10.4% më shumë krahasuar me një...