MENU
klinika
Në rritje me 54%

Pasuria mesatare e një shqiptari, 17 mijë USD

Shifrat në rritje

Importet e luleve, 2.5 milionë euro

Importi i luleve ka njohur rritje gjatë vitit 2017, duke iu përgjigjur kështu edhe kërkesës...

Dyshime për dializën

Konkurrenca heton tregun spitalor

Autoriteti i Konkurrencës ka hapur një hetim të përgjithshëm në tregun e shërbimeve spitalore në...

Kursi i këmbimit

Euro bie në pikën më të ulët prej katër muajsh

Leku u forcua kundrejt monedhave kryesore në kursin e këmbimit valutor. Duke iu referuar kursit...

Bursa për ekselentët

Rama: 1 mijë dollarë për ekselentët që studiojnë mësuesi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë ata...

152 viktima në nëntë muaj

Aksidentet, mbi 14 milionë euro dëme

Nëntë njerëz humbën jetën nga aksidentet rrugore në muajin shtator të këtij viti. Sipas Institutit...

A.N.K merr projektin 161.5 mln euro

PPP-ja e radhës, shpallet fituesi për rrugën Milot-Balldren

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur fituesit për projektin e radhës të partneritetit Publik-Privat....

Gjoka Konstruksion, hua 9.5 mld lekë

Rruga e Arbrit me kredinë më të madhe në Shqipëri

Projekti i parë i platformës “1 miliard euro”, Rruga e Arbrit, po financohet me një...

Mashtrimi më i madh

“Ujku i Wall Street” paralajmëron për kriptomonedhat

Jordan Belfort, ish-brokeri i aksioneve qindarkë ose penny-stocks, që përjetësohet nga Leonardo Di Caprio në...

Mbi 10 mijë të punësuar

Siguria private, informalitet i lartë

Zhvillimim  i ekonomisë  pas viteve 90, zgjerimi i biznesit, si edhe  rritja e krimit  të...

Kriza financiare në Itali

Italia “kërcënon” Eurozonën/ Ç’po ndodh?

Italia “kërcënon” Eurozonën…Çfarë po ndodh? Kriza finaciare që kërcënon Italinë po bëhet një shqetësim kryesor...

Vetëm 4% do të ktheheshin

Turistët nordikë të zhgënjyer

Vetëm 4% e turistëve nordikë dhe 10% turistëve nga Europa Qendrore kanë deklaruar që mund...