MENU
klinika
KLSH: S’ka përmirësime

Energjia, rrezik i madh për buxhetin

Siguria ushqimore

Ministria ndryshon ligjin, rregulla të reja për laboratorët

Brenda pak kohësh Ministria e Bujqësisë ka ndryshuar sërish ligjin për sigurinë ushqimore. Ndryshimet fundit...

Axhenda dixhitale

Gara për 80 milionë euro

Bashkimi Europian ka akorduar 80 milionë euro për dixhitalizimin e vendeve kandidate të Ballkanit Perëndimor....

Kursi i këmbimit

Dollari drejt 111 lekëve

Kursi i këmbimit mes euros dhe lekut nuk regjistroi luhatje të rëndësishme ditën e martë....

Shifrat e 6-mujorit

Fondet e investimeve në rënie

Tregu i fondeve të investimit ka rënë për dy tremujorë radhazi në gjysmën e parë...

Raporti i tranzicionit

BERZH: Kontratat e rrugëve po jepen pa transparencë

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim vlerëson se qeveria shqiptare po i tenderon pa transparencë...

Ndërhyrja e jashtëzakonshme

Banka e Shqipërisë, konferencë për shpëtimin e bankave

Banka e Shqipërisë në bashkëpunim me FinSAC (Financial Sector Advisory Center) të Bankës Botërore, do...

Reforma e ujit

35 mijë kontrata të reja me ujësjellësat

E ashtuquajtura reformë në sektorin e ujit të pijshëm deri tani ka sjellë nënshkrimin e...

70 mln euro për 14 km rrugë

Orikum-Dukat, koncesioni i radhës, shpallet fituesi

Ministria e Infrastrukturës shpalli fituesin edhe për rrugën e katërt të madhe që do të...

Bashkëpunimi me "Lëviz Albania"

Projekti mbyll 4 tregje kafshësh, ndërhyrje në 4 të tjera.

Katër tregje kafshësh të gjalla të mbyllura dhe në katër të tjera kanë nisur investimet....

Të paktën ajo që deklarohet

Paga mesatare e shqiptarëve është 390 euro

Paga mesatare mujore në Shqipëri është 49 mijë lekë ose rreth 390 euro në muaj....

Kursi i këmbimit

Bie euro, “fluturon” dollari

Euro e nisi sërish në rënie javën në kursin e këmbimit valutor. Kursi zyrtar i...