MENU
klinika
Rriten eksportet

Bilanci tregtar i vendit, më mirë se parashikimet

Informaliteti i lartë

Turizmi bregdetar, vetëm 500 mijë USD TVSH

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, tha këtë javë se qeveria do të kërkojë...

Propozohet “Qasja e Tiranës”

Zgjidhje për kredimarrësit e mëdhenj me probleme

Banka e Shqipërisë propozon një zgjidhje të re për kredimarrësit e mëdhenj me probleme, që...

Kursi i këmbimit

Leku zhvlerësohet lehtë

Lëvizjet e kursit të këmbimit ishin modeste edhe sot, megjithatë leku humbi lehtë pikë ndaj...

Si po kultivohet paulownia

Alternativa për fermerët, investimi në pyje

Në Shqipëri është në fuqi një moratorium 10-vjeçar për prerjen e pyjeve. Kjo ka sjellë...

Buxheti faktik 2017

Ahmetaj: Ulëm borxhin në vit elektoral

Ministri i Financave dhe Ekonomisë prezantoi të martën në Komisionin Kuvendor të Ekonomisë buxhetin faktit...

E sjellin grekët e Coral

Gjigandi Shell hyn në tregun e karburanteve

Një brand global do të hyjë në tregun shqiptar të karburanteve. Së shpejti, në rrugët...

Gati në mesin e 2019

Plane vendore edhe për 16 bashkitë e mbetura

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë (MIE) ka siguruar fondet e nevojshme për hartimin e Planeve...

Ahmetaj analizon sektorin

Këtë vit priten mbi dy miliardë euro nga turizmi

Të ardhurat nga turizmi pritet të arrijnë në mbi dy miliardë euro këtë vit. Ministri...

Kursi i këmbimit

Leku bie lehtë ndaj euros dhe dollarit

Leku humbi lehtë terren në kursin e këmbimit me euron dhe dollarin amerikan. Sipas kursit...

Mbledhjet e FMN dhe BB

Sejko: Do kontrollojmë me rreptësi “bankierët” e rinj

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko, mori pjesë javën e kaluar në Mbledhjet...

Në vendin e 98-të në Botë

Ende nuk jemi konkurrues në turizëm

Numri i turistëve po rritet, megjithatë, Shqipëria ngelet një destinacion pak konkurrues në turizëm. “Forumi...