MENU
klinika
Raporti

BQE: Regjistrohet rënie e falsifikimit të kartëmonedhave!

Hyn në fuqi ligji

Bizneset, 90 ditë kohë për të hapur llogari bankare!

Ka hyrë në fuqi ligji që detyron të gjitha bizneset, edhe ato të vogla, që...

Në 10 vitet e fundit bashkitë asnjë banesë sociale

5 Problemet/ KLSH: S’e dimë sa të pastrehë kemi!

Kontrolli i Lartë i Shtetit deklaron se fondet e alokuara nga qeveria nuk arrijnë të...

Zbardh arsyet

Pse u përshkallëzua aksioni anti-informalitet? Flet Denaj

Në një intervistë për ERTV, ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj dhe detaje në...

Deklarata e Klosit

“Projekt për krijimin e kanaleve që lidhin Karavastanë me detin”

Qeveria japoneze shprehet e gatshme të vijojë bashkëpunimin me qeverinë shqiptare për investime në Parkun...

"7.44 mln euro"

Brezi 800 Mhz/ Rihapet tenderi, çmimi minimal i kërkuar

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare do të rihapë tenderin për dhënien në përdorim të...

Pastrimi i parave

Shtohet kontrolli mbi zyrat e këmbimit valutor

Teksa agjencitë e këmbimit valutor kanë rezultuar si me rrezik të lartë për pastrimin e...

Të parët në rajon

Deri në sa vjeç pritet të jetojnë shqiptarët?

Shqiptarët pritet të jetojnë mesatarisht deri në 77.9 vjeç, ku femrat pritet të jenë një...

Thirrja e ISSH-së

Si mund të përfitojnë pension shqiptarët që jetojnë jashtë?

Emigrantët shqiptarë që jetojnë jashtë vendit, por që kanë punuar me kontribute në Shqipëri, mund...

Kostoja është...

Targat e personalizuara, DPSHTRR shton llojet e tyre

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton se tashmë targat suvenir mund të...

Lista

“141 vende vakante”, OSHEE hap aplikime pune në çdo rajon

Rreth 141 vende të reja pune janë njoftur nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike....

Paralajmërimi i ministres Denaj

“Fatura elektronike për çdo pagesë dhe produkt”

Gjatë një interpelance të enjten me përfaqësues të biznesit, ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila...