MENU
klinika
Kostoja është...

Targat e personalizuara, DPSHTRR shton llojet e tyre

Lista

“141 vende vakante”, OSHEE hap aplikime pune në çdo rajon

Rreth 141 vende të reja pune janë njoftur nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike....

Paralajmërimi i ministres Denaj

“Fatura elektronike për çdo pagesë dhe produkt”

Gjatë një interpelance të enjten me përfaqësues të biznesit, ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila...

Me ritme të ngadalëta

Kapacitetet prodhuese në rritje?

Shfrytëzimi i kapaciteteve prodhuese nga bizneset shqiptare është në përmirësim, megjithatë rritja ende nuk ka...

"Krahasuar me 1 vit më parë, jemi..."

Turizmi përgjatë 2019, ministri Klosi bën bilancin

Në një konferencë për mediat, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi foli për përparësitë...

Të dhënat e INSTAT

Efektet sezonale, euro nis rënien e fortë

Monedha e përbashkët i është rikthyer rënies së fortë pas një periudhe kur ishte stabilizuar...

Kreditimi në vend

Sejko: Masa konkrete për gjallërim!

Gjatë ditës së sotme, guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka zhvilluar një takim...

Policët kufitarë

AMF paralajmëron: Kujdes, vetëm në pika të autorizuara!

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare këshillon qytetarët që udhëtojnë drejt Shqipërisë me automjetet e tyre me...

Të dhënat

Bonot e thesarit, interesat për korrikun

Interesat e bonove të thesarit në tregun primar u rritën edhe gjatë muajit korrik. Në...

"Njihni ligjin"

Tatimet paralajmërojnë qiradhënësit: Kini kujdes

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve i ka kërkuar të gjithë qytetarëve të cilët lëshojnë prona...

"390 mijë shqiptarë kanë marrë një..."

Shqiptarët thyejnë rekord në Ballkan, ja për çfarë bëhet fjalë

Dikur ata ishin thjesht emigrantë. Tashmë shumë prej të ikurve në fillim të viteve ’90,...

FMN parashikim të zymtë

Ekonomia botërore në rrezik?

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka ulur parashikimin për rritjen ekonomike botërore këtë vit, dhe vitin tjetër,...