MENU
klinika
Universiteti i Evropës Qendrore

Hungaria, Soros dhe ‘lufta’ për një universitet

Pas takimit me Kryqin e Kuq

Maduro: Tani Venezuela mund të pranojë ndihma

Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro, ka thënë se vendi i tij tani është gati të marrë...

Zgjedhjet në Izrael

Netanyahu shumë pranë fitores dhe mandatit të pestë

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu me shumë mundësi do të fitojë një mandat të pestë qeverisës...

Zelanda e Re

Pas sulmit me 49 viktima, miratohet ligji për armët

Parlamenti i Zelandës së Re ka votuar për të ndaluar të gjitha llojet e armëve...

Çfarë diskutuan?

Orët finale të Brexit, Mey takon Merkel dhe Macron

Theresa May do të mbajë bisedime të momentit të fundit me liderët e Gjermanisë dhe...

Financial Times

Kina kërkon pasuri por nuk heq dorë nga komunizmi

A do të jetë Kina një vend me të ardhura të larta dhe një shtet...

Nga Washington Post

Rusia e Putinit, kështjellë që po rrethohet…

Në tetor të vitit 1998, një gjykatë në Shën Petersburg filloi seancat në një rast...

Arsyeja

SHBA, tarifa për 11 miliardë mallra nga BE

SHBA po konsideron vendosjen e tarifave në vlerë prej 11 miliardë dollarë ($ 8.4bn) ndaj...

The Economist

Salvini dhe ëndrrat e reja për Evropën…

Matteo Salvini, zëvendëskryeministri i krahut të djathtë të Italisë, kërkonte të bashkojë populistët e ndarë...

Humbja e Stambollit

Erdogan nuk heq dorë/ Hedh idenë e përsëritjes së zgjedhjeve

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan vazhdon ende përpjekjet për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve lokale...

Zgjedhjet

Netanjahu drejt fitores me ndihmën e Donald Trump

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, po përdor të gjitha kartat që disponon për të bindur zgjedhësit...

Nga The Guardian

Britania duhet të marrë pjesë në zgjedhjet europiane

Britania e Madhe është e lodhur nga Brexit. “Asgjë nuk ka ndryshuar” për disa javë,...