MENU
klinika
Gjithçka që duhet të bëjë Evropa

Të kthejmë krizën në mundësi!

"Organizata Kineze e Shëndetit"?

Të gjithë kundër Kinës dhe OBSH-së!

Organizata Botërore e Shëndetit është kritikuat ashpër për trajtimin e pandemisë së koronavirusit me administratën...

Koronavirusi

Putini e humbi mundësinë për të fituar ‘lavdinë’ e dikurshme…

Pranvera nuk po  shkon ashtu siç mund ta kishte planifikuar Presidenti rus Vladimir Putin. Një...

Për COVID-19 do të ketë vaksinë por...

Edhe BE do të jetë viktimë e koronavirusit!

Shumë njerëz po pyesin për botën pas pandemisë: kapitalizmi po vdes, shtetet e forta po...

Diplomacia e koronavirusit

The Guardian: Rusia, Kina dhe BE, “luftë” për Serbinë

Në fillim, kinezët erdhën në Beograd, me pajisje dhe gjashtë ekspertë mjekësorë për të ndihmuar...

Gjithçka do të kishte shkruar ndryshe

Nëse Kina nuk do e kishte fshehur koronavirusin….

Ekzistojnë prova autoritative dhe bindëse, përfshirë një studim nga Universiteti i Southampton, që nëse ndërhyrjet...

Nga The Guardian

Italia e Spanja janë në telashe, BE hesht dhe kthen shpinën…

Bashkimi Evropian  po kalon krizën e tij të fundit. Java e kaluar ka qenë një...

Xi nuk heq dorë nga "ëndrra"

Presidenti kinez e ka një plan. Po ai i Amerikës?

Pas Presidentit të SHBA Donald J. Trump, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Komuniste Kineze (CCP)...

Ç'do të ndodhë në Rusi...

Po nëse Putini infektohet me koronavirus?

Udhëheqësit botërorë vazhdojnë të preken nga COVID-2019, dhe pyetjet rreth vazhdimësisë së qeverisë kanë filluar...

Vizioni i presidentit francez

Gjermania është sërish pengesë për Macron-in!

Pas shumë vitesh dakordësi me Gjermaninë, presidenti francez Emmanuel Macron tani kërkon ndryshime. Ai beson...

"... dhe ekonominë"

Trump dhe Putin bisedojnë mbi koronavirusin

Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi se së shpejti do të diskutojë me homologun e tij...

"Rekomandimet e ekspertëve do të përcaktojnë hapat..."

“Kurba e koronavirusit po fillon të sheshohet”, reagon Trump

Presidenti amerikan President Donald Trump tha të premten se vendi po afron pikun e infeksioneve...