MENU
klinika
Vazhdon dhuna në Rripin e Gazës

Përleshjet Izrael-Hamas/ 8 të vrarë

Nga Project Syndicate

Pushteti i Trump po zbehet/ Rreziqet që i kanosen Amerikës…

Muajt ​​e ardhshëm mund të jenë veçanërisht të rrezikshëm për Amerikën dhe botën. Ndërkohë që...

Nga The Economist

Politikat për emigracionin, “çelësi” për t’iu fituar zemrat amerikanëve…

Kur dy parti politike të kundërta mendojnë se po fitojnë, njëra prej tyre zakonisht është...

Nga New York Times

Çfarë përfitoi Irani nga vrasja e gazetarit saudit?

Vrasja e gazetarit saudit ka dëmtuar më tej strategjinë e brishtë të administratës së Trump...

Detajet

Zjarret në Kaliforni, arrin në 44 numri i viktimave

Numri i viktimave nga zjarri përbindësh në Kaliforni ka arritur në 44, duke e bërë...

"Cënon interesat kombëtare"

Pakti i OKB-së për migracionin/ Heq dorë edhe Bullgaria?

Pas Austrisë, edhe zyrtarët bullgarë po sinjalizojnë se vendi nuk do të nënshkruajë një pakt...

"Marrëveshja do të prezantohet nesër"

Brexit/ Samiti i nëntorit do të shtyhet?

Mungesa e përparimit në çështjen e kufirit irlandez nënkupton se samiti i nëntorit për të...

Vazhdojnë sulmet ndaj demokracisë

SHBA duhet t’i japë një mësim Hungarisë para se të jetë vonë…

Nëse ka një mësim që e kemi mësuar në 100 vjet që nga përfundimi i...

4 arsye pse Putinit i intereson Azia

Takimi në Singapor/ Çfarë synon Putini?

Me presionin politik në rritje të perëndimit dhe sanksionet e reja ekonomike kundër Rusisë, marrëdhëniet...

Nga The Economist

Libia, “mollë sherri” mes Francës e Italisë…

Emigrantët nga Libia shpresojnë të arrijnë në Evropë. Xhihadistët përdorin hapësirat e tyre të pa-qeverisura...

Rebelët sulmojnë portin

Jemen, 149 të vrarë në luftimet me rebelët Houthi

Përplasjet mes forcave qeveritare dhe rebelëve Houthi në qytetin portual jemenas Hodeidas, kanë sjellur vrasjen...

Detajet

Kaliforni, 31 të vdekur dhe 200 të zhdukur nga zjarret

Numri i të vdekurve nga shpërthimet e zjarreve në Kaliforni është rritur në 31 ,...