MENU
klinika
"Shto presionin ndaj Erdoganit"

Shkeljet e të drejtave të njeriut, 50 senatorë letër Bidenit

Senatorët janë pro gjykimit, ndërsa ish-presidenti kërkon shfajësim

‘Gjyqi ndaj Trump është kushtetues’

Pas një mbledhjeje që paraqiti një video tronditëse të sulmit më 6 janar në Capitol,...

Largimi i diplomatëve gjatë vizitës së Borrell

Konfliktet BE-Rusi bllokojnë raportet mes tyre

Qëndrimi i Kremlinit është goditje për vendet evropiane që favorizojnë hapjen e Moskës. Qëndrimi luftarak i...

Nga Aljazeera

Turqia drejt një kompromisi me SHBA për raketat ruse S-400

Blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ka vënë në provë marrëdhëniet SHBA-Turqi, të cilat gjithashtu...

Vizita e Borrell nuk pati sukses

BE nuk arriti të mbështesë demokracinë ruse

Përfshirja e Josep Borrell ishte vetëm përgjigjja e fundit pa rezultat e Evropës ndaj shtypjes...

Edhe pse Biden ka vetëm disa javë në detyrë

Ku ndodhet politika e jashtme e SHBA-së?

Elementet qendrore të politikës së jashtme të Presidentit të SHBA Joe Biden po bëhen të...

Nga CNN

Nuk ka rëndësi se si voton Senati. Trump tashmë është poshtëruar

Çështja e fajësimit të dytë të Donald Trump nuk është aq e thjeshtë pasi shumë...

Ja çfarë shkruhet në gazetën e famshme greke

Gjermania, mike e Turqisë dhe armike e Greqisë?!

“Turqit dhe Gjermanët e donin njëri-tjetrin për një kohë të gjatë,” tha Presidenti turk Rexhep...

Analiza e Project Syndicate

“Gjithçka që duhet”, edhe për Italinë?

Në 2012, Presidenti i atëhershëm i Bankës Qendrore Evropiane Mario Draghi nxorri Evropën nga thellësia...

Editoriali i The Washington Post

Pse e kanë toleruar kaq shumë Kinën?

Të dhënat e para të kampeve të ngjashme me burgun në rajonin e Xinjiang ku...

Kundërpërgjigje ndaj Moskës

Gjermania, Suedia dhe Polonia dëbojnë diplomatët rusë

Rusia kishte njoftuar për dëbimet e diplomatëve evropianë gjatë një takimi të tensionuar midis ministrit...

I pari president amerikan që fajësohet dy herë

Gjyqi ndaj Trump fillon nesër, çfarë duhet të dimë?

Gjyqi i Senatit fillon të Martën për ish-presidentin e akuzuar për ‘nxitje të kryengritjes’ dhe...