MENU
klinika
Nga Deutsche Welle

Frikë nga diktatura “Covid” në Europë

Nga The Washington Post

Për rusët nuk ka pushim, as në kohë koronavirusi!

Koronavirusi është përhapur tani në të gjithë globin, dhe kudo duket një ortek i magjisë...

Asnjë nga masat e BE nuk është bamirësi!

Koronavirusi nuk është fundi i botës por mbase fundi i BE-së?

Pasojat nga koronavirusi rrezikojnë t’i japin fund leitmotivit fillestar të Komisionit Evropian të Ursula von...

Koronavirusi

Kina nuk është heroina, është e keqja e përrallës!

Më 21 Janar, një agjenci qeveritare kineze bëri ​​një paralajmërim të ashpër në lidhje me...

Nga Financial Times

Me BE-në e Greqinë nuk bën më punë shantazhi!

Nga vera e vitit 2015 deri në fillim të vitit 2016, BE u përball me...

Nga Eu Observer

Si e përballoi Evropa pandeminë 100 vjet më parë…

Një virus që vret mijëra njerëz çdo ditë, mungesë e koordinimit ndërkombëtar, pak informacion i...

Ç'mendon njeriu që formoi BE-në?

‘Mikrobi është kthyer në Evropë…’

Për momentin, të gjitha qeveritë evropiane po përqendrojnë të gjitha forcat e tyre në luftimin...

"Ata nuk mësojnë kurrë..."

Britania: Kina duhet të japë llogari për koronavirusin!

Aleatët e Boris Johnson u kthyen kundër Kinës për shkak se dje numri i vdekjeve...

Lufta e vërtetë është koronavirusi

SHBA e Kina duhet ta harrojnë ‘luftën’ mes tyre!

Shkrimtarët e trillimeve shkencore kanë fantazuar se si do të reagonin fuqitë rivale të botës...

Nga Project Syndicate

Të parashikosh të paparashikueshmen!

Ngjarjet si pandemia e COVID-19, rrëzimi i tregut në 2007-2009 dhe sulmet terroriste të 11...

Nga The Guardian

Koronavirusi tregoi edhe një herë dështimet e BE-së…

Europa po shkatërrohet nga pandemia e koronavirusit. Ka pasur më shumë se 10,000 vdekje në...

Macron iu "ankohet" italianëve

“Kina ju ka ndihmuar… Po Francën e Gjermaninë i harruat?!”

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të shtunën në një intervistë me gazetat kryesore të Italisë...