MENU
klinika
Nga Financial Times

Revolucioni progresiv i SHBA-së nuk ‘ka mbërritur’ ende

Nga The Washington Post

Biden po planifikon ‘një shoqëri të madhe’

Presidenti Biden dëshiron ta bëjë qeverinë përsëri të shkëlqyer dhe Lyndon B. Johnson duket të...

Biden mund të bëjë pak për të ndalur Kinën

Raportet SHBA-Kinë dhe shmangia e përplasjes mes tyre

Fuqitë kryesore të botës, Shtetet e Bashkuara dhe Kina, janë si akullnajat gjigante që lëvizin...

Analiza

BE vazhdon të marrë vendime të gabuara!

Le të lëmë mënjanë zgjedhjen e emrit jo tërheqës të nismës së ardhshme në mbarë...

Raporti i Inteligjencës Amerikane

“Vrasës”, Biden: Putin do të paguajë çmimin për…

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden ka thënë se Presidenti rus Vladimir Putin do...

Nga The Washington Post

Biden mund t’i kundërvihet Kinës… deri në një pikë!

Administrata Biden ka kapur shpejt dhe është zgjeruar në atë që mund të ketë qenë...

Nuk arritën asnjë përparim gjatë raundit të fundit

Dështojnë bisedimet për kufirin detar mes Greqisë dhe Turqisë

Greqia dhe Turqia nuk arritën asnjë përparim të martën, gjatë raundit të fundit të bisedimeve...

Në qendër të vëmendjes së SHBA

‘Denuklearizimi’ i Koresë së Veriut

Në shkurt të këtij viti administrata e Biden kontaktoi në fshehtësi Korenë e Veriut për...

Paralajmëron Kinën dhe premton të ndërtojë më shumë koka bërthamore

MB etiketon Rusinë si kërcënimin kryesor të sigurisë

Rusia është sfida kryesore e sigurisë së Britanisë, MB do të ndërtojë më shumë armë...

Deklarata e inteligjencës amerikane

‘Putin autorizoi ndikimin pro-Trump në zgjedhje’

Presidenti rus Vladimir Putin mund të ketë autoriziuar përpjekjet për të ndikuar në zgjedhjet e...

Analiza

Si koronavirusi dëmtoi imazhin e Gjermanisë

Gjermania po përpiqet të frenojë një pandemi që ka dobësuar ekonominë më të madhe të...

Analiza

Perëndimi duhet ta ndihmojë Turqinë…

Rreth kësaj kohe vitin e kaluar, ushtria e Turqisë u përpoq për të ndaluar sulmin...