MENU
klinika
Nga Project Syndicate

A e ka harruar bota Aushvicin?

Nga Project Syndiate

Evropa duhet të kuptojë ku e ka vendin!

Bashkimi Evropian, dhe veçanërisht Gjermania, duhet të merren me sfidën e paraqitur nga tërheqja e...

Editorial i The Guardian

Kur politikanët ‘ngatërrohen’ me biznesmenët…

Telefoni celular i Jeff Bezos u hakua pasi në vitin 2018 ai mori një mesazh...

"Një zgjedhje model"

Katerina Sakellaropoulou, e para presidente grua në Greqi!

Parlamenti në Greqi zgjodhi Katerina Sakellaropoulou presidente të vendit. Juristja e paparti mori shumicën e...

Nga The Washington Post

Hetimi i Trump po i tregon botës se Amerika…

Që nga Watergate, presidentët dhe ndihmësit e tyre kanë paralajmëruar se gjyqi i fajësimit është...

Fati i presidentit vendoset brenda disa javësh

Gjyqi ndaj Trump mund të ndikojë në zgjedhjet e 2020-ës

Presidenti Donald Trump ka hyrë tashmë në histori si presidenti i tretë i Shteteve të Bashkuara ndaj të...

Në krah të presidentit amerikan?

Trump rrezikon shkarkimin, çfarë mendon Putin?

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i ka dalë në mbrojtje presidentit të Shteteve të Bashkuara...

Çfarë tregojnë shifrat?

A duan amerikanët që Trump të largohet?

Më pak se gjysma e të gjithë amerikanëve thonë se presidenti Donald Trump duhet të...

Nga The Washington Post

Ja pse gjyqi i Trump është ndryshe nga të mëparshmit…

Zyra e Përgjegjësisë e Qeverisë amerikane vendosi të enjten se Shtëpia e Bardhë theu ligjin...

Miratohen rregullat

Nis gjyqi ndaj Trump, përplasje mes palëve

Pas një dite dhe nate të gjatë, Senati miratoi një sërë rregullash lidhur me gjykimin...

Gjithçka duhet të dini

A do të shkarkohet Trump, nis gjyqi për Presidentin

Në senatin amerikane ka filluar tashmë me format të plotë gjyqi për shkakimin e mundshëm...

Deutsche Welle

Francë/ Grevat kundër reformës së pensioneve, më radikale

Presidenti francez Emmanuel Macron me sa duket po kërkonte një mundësi të vogël për të...